FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

AJETO Adamov - FC Šebetov 3:1

 | 22.10.2013


Na poslední venkovní utkání sezóny 2013 jsme odcestovali do Adamova. Hřiště, které patří spolu s rájeckým k největším v lize, leží v nadmořské výšce 3637 m.n.m. stejně jako bolivijský Estadio Hernando Siles. Když jsme k tomu připočetli absenci Ondry de Jonga, Brdy Lahma, Lukeho a zkušeného harcovníka Záliva, věděli jsme, že si zaběháme jako za mlada.

Veliká škoda byla, že Dačku a Patrika nepustily na plac pracovní povinnosti, ale jejich ochota přijet se cení a je to veliký příslib do další sezóny.

Takhle jsme měli jednoho hráče na střídání, domácí točili prakticky dvě pětky.

Naše sestava byla Johnny - Kaci Abate, Pišky - Hradec Krejčí, Pablo Lebeč Zabaleta, Dudlinho - Gottland

Rozhodčí zaujal zřejmě svoji oblíbenou pozici na vyvýšené mezi poblíž stromku ( ze které se po celý zápas nehnul ) a zahájil utkání.

Začátek utkání byl vyrovnaný, ze hry jsme asi měli víc my. Střelu Hradce vykopl brankář, Gotta v samostatném nájezdu zradilo zpracování. Domácí se ke svojí hře začali dostávat postupně, zhruba po čtvrt hodině zlepšili kombinaci a začali se dostávat na dostřel. Střely z dálky, i když byly tvrdé a solidně umístěné, však spolehlivě krotil Johnny.

Domácí zakládali útoky brankářem, který využíval roztažení obránců k lajnám a sám si nerušeně postupoval daleko od brány. V případě napadání okamžitě rozehrával buď dlouhým nákopem do ohně nebo na spoluhráče, který se ocitl sám kvůli našemu presinku.

Adamov se postupně, jak nám docházely síly, přibližoval k naší bráně. Obrana však hrála skvěle, někdy byli adamovští příliš zbrklí a zbytek pochytal Johnny.

Největší šanci prvního poločasu jsme si vypracovali my. Nejprve střílel v akrobatické pozici, kterou umí pouze on, Dudlák, za chvíli chybělo Pablovi pár centimetrů na parádní centr Gotta. V další akci si Gott za půlkou obhodil obránce a mazal sám na bránu. Míč mu skákal tak akorát, brankář zůstal na čáře, ale jeho střela byla spíše malá domů a sotva se došourala k bráně.

Poslední příležitost měli domácí, ačkoliv se vůbec nedotkli míče. Kaciho odkop ze závaru trefil Hradce a po odrazu od jeho nohy se míč zastavil o levou tyč naší branky.

Druhý poločas probíhal stejně jako první. Domácí se však postupem času, jak nám ubývaly síly, dostávali do stále nebezpečnějších situací. Nakonec ale skórovali z nákopu od brankáře, kdy na hranici vápna tečoval míč domácí útočník a vyběhnuvší Johnny máchnul do prázdna. Byla to laciná branka, my však zanedlouho odpověděli. Hradec přihrál Gottovi, tomu ještě první střelu vyrazil brankář, ale nevzdal se a z nulového úhlu poslal míč do brány.

Obrovskou možnost otočit skóre jsme měli vzápětí, kdy Hradec vybojoval míč, poslal ho doprava na volného Pabla, ale ten špatnou finální přihrávkou zazdil brejk tři na jednoho.

Domácí, kteří do té doby vyloženou šanci neměli, po tomto našem nedotaženém brejku definitivně přebrali otěže zápasu a začali přikládat pod kotel. Johnny byl rázem v permanenci, několik střel a závarů vyřešil, ale na střelu z hranice vápna už dosáhnout nemohl. Nám už bohužel nezbývaly síly útočit, vyjímkou bylo promáchnutí Dudlinha před brankářem po autovém vhazování.

Konec zápasu dohrávali domácí daleko od své brány, klid na kopačky jim přinesl třetí gól po laciné ztrátě míče na polovině hřiště. Brejk dva na Johnnyho domácí proměnili a zbytek zápasu dokopali v naprosté pohodě.

Na hřišti druhého týmu tabulky jsme sice prohráli, ale předvedli jsme srdnatý výkon. Byl to férový zápas bez záludností, i výkon rozhodčího, ze kterého jsem měl strach, snesl přísnější měřítka. Domácím děkuji za excelentní roztáhnutí plic na tom jejich letišti  :)

Závěrem bych chtěl poděkovat Dudlákovi, který přijel na zápas přímo z Brna, Gottlandovi, který, ač po noční naspal pár hodin, neváhal vstát a pomohl nám na hřišti a Piškymu, který jel přímo z výlovu.

Čeká nás poslední zápas sezóny, doma přivítáme hráče Rudné. Přijďte nás podpořit, meteorologové slibují krásné počasí, tak ať je tam fanoušků co nejvíc. Pár hráčů by si mělo vyměnit posty, takže by to mohla být zajímavá podívaná  :)

Příspěvek vyšel v Úterý 22.10.2013 12:06 v kategorii Ročník 2013 a byl 1219x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013