FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

ARTÉZIE Štěchov- FC Šebetov 0:5

 | 28.4.2013


K prvnímu venkovnímu zápasu této sezóny jsme vyrazili do Štěchova, na hřiště místní ARTÉZIE.

Z pracovních důvodů nám chyběl Gottland, Ondra de Jong a Leonard Pišky Kweuke, Johnny byl v Brně fandit našim hokejistům a Franca Záliva Baresiho vyřadilo jeho chronicky nemocné koleno.

Do zbraně jsme se tedy snažili povolat Dačku, našeho bývalého hráče. Dačka nás nenechal na holičkách a do Štěchova opravdu přijel.

Při rozkopávání se však při špatném došlápnutí zranil Patrik. Jenomže Paťa je srdcař a nezmar. Místo fňukání na lavičce se rozhodl, že místo v záloze nastoupí v útoku, kde je toho běhání přece jenom méně. Jak se ukázalo později, byl to geniální nápad.

Naše sestava byla : v bráně Joe Luke Hart - obrana Philipp Brda Lahm, Dani Samic Alves, Ignacio Kaci Abate - záloha Ladislav Hradec Krejčí, Pablo Lepec Zabaleta, Dudlinho, útok Patrik a Dačka.

Bylo nám jasné, že další bodová ztráta by nás odstřihla od špičky tabulky. Proto jsme od začátku začali diktovat tempo zápasu a na bránu domácích se valil jeden kontr za druhým.

Netrvalo dlouho a skóre se měnilo poprvé. Pablo Lepec Zabaleta dostal na levé straně míč. Všichni, včetně brankáře čekali přihrávku před branku, ale Pablo ukázal, proč má přívlastek Nepředvídatelný. Technickou střelou na přední tyč otevřel účet utkání a prolomil svoje střelecké trápení.

Naše obrana pracovala skvěle. Brda neprohrál jediný souboj, Kaci vytrvale ostřeloval domácí branku a Samic, ač za nás hrál první zápas, ukazoval, proč pro nás jeho angažování byla priorita číslo jedna.

Patrik v útoku prodával své zkušenosti a i když byl útočník, prakticky řídil hru našeho týmu. Přesně věděl, kdy má míč podržet, kdy poslat někoho do brejku a kdy hru z první zrychlit.

Patrik ukázal svoji velikost při přečíslení dva na jednoho, kdy ho doplnil Samic. Paťa oklamal i posledního obránce a předložil před branku lahůdkovou přihrávku, se kterou nemohl Samic dělat nic jiného, než ji uklidit do sítě.

V naší bráně exceloval Luke Hart. Jeho výkopy, stahování míčů a čtení hry byly přímo čítankové. Jeho chvíle přisla po naší druhé brance. Nezachytili jsme rohový kop soupeře a před Lukem se zjevil úplně volný hráč, který na něj vyslal tvrdou střelu. Luke nám ale klíčovým zákrokem utkání udržel dvoubrankové vedení.

Následně jsme opět začali bušit do obrany soupeře. Dudlinho trefil tvrdým a obtížným halfvolejem pouze brankáře. Patrik si po přihrávce Kaciho přehodil míč z levé nohy na pravou, ale napálil pouze tyč. Poté opět Dudlinho nepropálil brankáře po puštění od Patrika a následně Patrik zakouzlil u branky s Pablem, tomu se však na kopačky vrátila střelecká smůla a ve velké příležitosti se neprosadil.

V poslední příležitosti se ocitl Samic, který poslal obránce na párek, ale jeho tvrdou přízemní střelu vykopl brankář.

Poločas skončil 2:0 v náš prospěch.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil.

Stále jsme bušili do soupeře, bohužel bez výsledku.

Ale jenom do té doby, než si vzal slovo Dačka. U pravého rohu vymotal dva obránce a střelou na první tyč ála Pablo v prvním poločase, zvýšil vedení už na 3:0.

Od této chvíle začali domácí více útočit a nám se tím otevíraly šance na rychlé protiútoky. Dva skvostné pasy vymyslel Paťa, ani Dačka a ani Samic je však nepřetavili v gól. Následně už podruhé v zápase mířil pouze do tyče Patrik, aby následně z autového vhazování vybídl ke skórování Dačku, který měl po dlouhé pauze velikou chuť do hry. David skákavý míč trefil přesně do šibenice a bylo prakticky po zápase. Všem nám samozřejmě tvrdil, že to tak chtěl, ale nám bylo jasné, že druhou takovou střelu zopakuje až v dalším životě  :D

Náš tým za rozhodnutého stavu začal poněkud bláznit a v naší obraně vznikaly okénka. Hradec navíc u lajny zkoušel opět svoje kudrlinky, ale všechny ošemetné situace, včetně samostatného nájezdu, zlikvidoval s bravurou Luke.

Nejlepší obrana je však útok. Hradce dvakrát vychytal brankář, dalekonosný projektil z kopačky Kaciho opět vyprášil rukavice ostřelovaného brankáře domácích.

Až přišel přímý kop, rozehrávka Patrika a rutinérské zakončení Dudlinha, placírkou na zadní tyč.

Do konce zápasu se urodily ještě dvě šance. Pas Hradce, na který má patent, nezužitkoval Pablo a Brda Lahm z dorážky pouze nalomil břevno.

Podali jsme skvělý taktický výkon a nakonec zaslouženě zvítězili. Luke Hart vychytal čisté konto a my jsme ziskem třech bodů udrželi kontakt se špicí tabulky.

V sobotu doma přivítáme tým FC Spešov. Doufejme, že nás přijde podpořit hodně fanoušků a my navážeme další výhrou.

Na tomto zápase bohužel nebyla pořízena žádná fotografie, další zápas to ovšem napravíme  :)

Závěrem bych chtěl poděkovat hráčům a rozhodčímu ze Štěchova. Byl to nadstandartně férový zápas, kéž by takových bylo co nejvíc.


Příspěvek vyšel v Neděli 28.4.2013 22:12 v kategorii Ročník 2013 a byl 1015x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013