FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

BC ČERVÁNKY Rájec - FC Šebetov 1:4

 | 6.10.2014


Po třech výhrách v řadě jsme se vydali do Rájce, na místní letiště za sokolovnou. Přijelo nás třináct, prakticky celá soupiska, což se nám vzhledem k obrovskému hřišti velice hodilo. Domácí měli na začátku utkání dva hráče na střídání, čehož jsme chtěli využít a rychlou rotací hráčů se pokusit domácí utavit.
Sestava Joe Hart - Zalivovičník, Ignacio Kaci Abate, Pišky, Pablo Lepec Zabaleta, Gottland - Brdarič, Láďa Hradec Krejčí, Dudlíňu, Patrik, Ondra de Jong - Chosé a Karim Roman Benzema.
Do první šance se po levém křídle proháčkoval Hradec, ale zakončení se mu nepovedlo. O pár minut později se dostal ke střele Dudlíňu, ale byl už moc v úhlu na to, aby mohl brankáře bezpečně překonat. Domácí hrozili z nakopávaných míčů, po kterých v naší obraně docházelo ke zmatkům. Špatné přebírání hráčů vedlo k řadě brejků, Joe si však několikrát zahrál na libera a na poslední chvíli šance zlikvidoval. Teprve ke druhému zápasu v sezóně nastoupil Gottland a při prvním střídání se uvedl krásnou individuální akcí, kterou zakončil přihrávkou šajtlí na Patrika. Jeho střelu však domácí brankář dokázal vykopnout.
Do vedení jsme se dostali po deseti minutách. Pablo na pravé straně nic nevymýšlel a vyslal na bránu tvrdou střelu. To že byla nepřesná a letěla vedle nikomu nevadilo, protože si našla přímo nohu Chosého, který na zadní tyči dokázal míč napasovat přímo pod břevno, 1:0. O pět minut později si Chosé narazil s Hradcem a svůj samostatný nájezd suverénně zakončil střelou po zemi podél gólmana, 2:0.
Domácí se však nepoložili, nadále hrozili z brejků a pět minut po našem gólu se opět dotáhli na rozdíl jedné branky. Autové vhazování dokázal domácí hráč tečovat stehnem mimo dosah Harta a s pomocí tyče snížil na 1:2. O chvíli později došlo opět ke zmatkům v obraně a na Joea běžel osamocený hráč. Hart je však držák, domácího hráče vychytal a poradil si i s dorážkou. Poločas už jsme dohráli více méně v klidu, obrana začala šlapat a útoky táhl Forrest Roman, de Jong, Patrik a Chosé.
Během poločasové přestávky domácím přišel ještě jeden hráč a od začátku druhého poločasu se do nás s chutí zakousli. Dobrých deset minut jsme se jenom bránili, Hart předváděl kouzelné zákroky a i přes silný tlak jsme drželi jednobrankové vedení. Domácí fanoušci se probudili a hnali rájecké hráče za vyrovnáním. Z tlaku nás dostala až šance de Jonga, který v útoku zakouzlil s Patrikem, ale domácí brankář si připsal další parádní zákrok nohou. Hra se začala postupně vyrovnávat, domácí takové tempo ani celý poločas vydržet nemohli. V době, kdy jsme začali mít převahu, přišla největší šance domácích. Špatný odkop zachytil na středu hřiště hráč Červánků a namířil si to nejkratší cestou k bráně. Jeho gólovou střelu s vypětím všech sil vyrazil Joe, ale přímo k dobíhajícímu hráči. Ten bez přípravy vystřelil na bránu, ale jeho radost překazil opět létající Joe. Jak se mohl za dvě vteřiny dostat od jedné tyče k druhé, zvlášť, když ještě ležel, mi zůstává záhadou.
Uklidňující moment pro náš tým přišel asi čtvrthodinu před koncem. Autové vhazování Gottlanda si na střed hřiště pustil Dudlíňu, oklamal posledního obránce a míč šikovně píchnul kolem brankáře, 3:1. Byla to odměna za jeho výborné výkony na podzim a ukončil tím svoje čekání na premiérový gól v sezóně. O dvě minuty později přidal gólovou pojistku Karim, který těžil z dravosti de Jonga. Ondrovu střelu brankář vyrazil pouze k Benzemovi a pro Karima nebyl problém z bezprostřední blízkosti zavěsit, 4:1. Po této brance už se utkání pouze dohrávalo, i když ještě došlo k několika zajívavým šancím. Tu největší spálil Brdarič, který se po krasné kombinaci ocitl zcela sám před brankářem. Jeho úkoly jsou však jiné, než střílení gólů, což svým zakončením potvrdil  :)
Čtvrtou výhrou v řadě jsme se dostali na dvacet šest bodů, ale tabulka je zamotanější, než byla kdy dříve. Tři kola před koncem dělí předposlední a čtvrtý tým tabulky pouhopouhých pět bodů. Bude to boj až do konce, my teď hrajeme dvakrát doma a už v následujícím zápase s BRUTALEM Kuničky chceme udělat další rázný krok k záchraně. Věříme, že s Patrikománií, která náš tým zachvátila, se nám to může podařit  :)

Příspěvek vyšel v Pondělí 6.10.2014 20:30 v kategorii Ročník 2014 a byl 1190x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013