FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC BRUTAL - FC Šebetov 3:3

| 17.6.2014

Po třech výhrách v řadě jsme se vypravili do Kuniček, které pro nás byly velikou neznámou. Respekt vzbuzovalo už to, že jsou domácí na druhém místě tabulky, na druhou stranu jsou mnohem více nebezpečnější venku, než před vlastními fanoušky. V Kuničkách jsme několik let zpátky vyhráli letní turnaj, takže hřiště jako takové jsme vesměs znali.
Dorazili jsme v hojném počtu, s pěti hráči na střídání.
Sestava: Joe Luke Hart - Pablo Lepec Zabaleta, Philipp Brda Lahm, John Záliv Terry, Pišky - Dudlinho, Láďa Hradec Krejčí, Ondra de Jong, Kaci - Chosé a David Roman Beckham.
Domácí tým chtěl od začátku zápasu ukončit svoji nelichotivou bilanci na svém hřišti a s chutí se do nás zakousl. Brda Lahm se vrátil na plac po několika zápasech a byl tak natěšený, až si po jednou sprintu ukázkově vymknul kotník. Jeho účinkování v zápase tak trvalo asi pět minut… Luke se dvakrát blýskl pohotovou reakcí po schovaných střelách zpoza obránce, na druhé straně odpověděl Hradec, ale jeho bombu do šibenice vytáhl krásnou robinzonádou domácí gólman. Chosému ve skórování zabránil hrbolatý terén, kvůli kterému si zpracovával neposedný míč o něco déle než bylo potřeba a tak zasáhl obránce. Romanovi v poslední chvíli strčil nohu do jeho pokusu opět poslední obránce, Záliv se vydal na jeden ze svých oblíbených útočných výpadů, dostal se až k brankáři, ale v rozhodujícím okamžiku mu jeho pokus nesedl. Po několika dalších střelách na oba brankáře se poprvé měnil stav. Domácí zatáhli balón po křídle, po zpětné přihrávce přišla tvrdá střela, kterou ještě Luke vyrazil, ale na dorážku už dosáhnout nemohl.
Odpověď za náš tým přišla vzápětí. De Jong nejprve orazítkoval tyč, další střelu mu vykopl brankář. Dočkal se až napotřetí, když zabojoval o zdánlivě ztracený míč a střelou na zadní tyč vyrovnal.
Na vyrovnání jsme se dost nadřeli, proto nás dost srazila další inkasovaná branka, kterou jsme obdrželi prakticky po rozehrání míče. Po několika šťastných odrazech se před Lukem objevili tři domácí hráči. Jeden z nich si míč zpracoval, zeptal se Lukeho jak se jmenuje, jaké má rodné číslo, jaký je jeho oblíbený tým a v poklidu skóroval.
Až do konce prvního poločasu se hrál pohledný fotbal se šancemi na obou stranách, ale skóre se až do hvizdu rozhodčího, rámující první půli, nezměnilo.
V druhé půli jsme se od začátku snažili o vyrovnání, naše útoky roztáčel de Jong, Roman Beckham a Chosé, který opět schytával jeden nedovolený zákrok za druhým. Tisíciprocentní šanci vyrovnat měl právě de Jong. Po úniku Hradce po pravém křídle předložil jmenovaný před opuštěnou bránu luxusní přihrávku, kterou de Jong trefil krásným volejem. Míč však nezamířil do brány, místo toho inzultoval veverku, spokojeně odpočívající vysoko ve větvích stromu. Roman střílel těsně vedle, Chosého vychytal brankář. Z našeho tlaku jsme ale nedokázali v prvních minutách nic vytěžit a tak přišel trest. Po autovém vhazování se kousek za vápnem dostal k míči domácí šutér a přesně umístěnou střelou k tyči zvýšil už na 3:1 pro domácí. Střela vyletěla z klubka hráčů před bránou, Luke míč viděl, až když letěl vedle něj…
Když to nejde ofenzívou, půjde to ještě větší ofenzívou. Zmáčkli jsme BRUTAL, zatlačili ho před jeho bránu a odměnou nám bylo snížení. Romanovu střelu brankář vyrazil opět k němu a dorážku pod víko už prostě chytat nemohl. Stále jsme bušili do domácích, to ale neznamenalo, že by byli zalezlí před vápnem a jenom odkopávali. Naopak, stejně jako v prvním poločase využívali každé příležitosti k tomu, aby podnikli útok do naší vytažené obrany. Luke se několikrát pěkně zapotil.
Vyrovnání padlo po krásné akci, do které se zapojili snad všichni naši hráči, co byli v tu dobu na hřišti. Po ose Luke - Hradec - Kaci - Ondra, přišla přihrávka na Pabla na pravé křídlo. Proti jeho tvrdé střele ( nebo ostré přihrávce? ) se vyznamenal domácí čapájev, míč však opět jen vyrazil před sebe, kde se jako první skvěle zorientoval Chosé a i když byl v momentě střely stažen k zemi, dokázal propálit domácího strážce svatyně - 3:3.
Pokud byl do té doby k vidění ofenzivní fotbal, tak za stavu 3:3 započala westernová střílečka. Po vyrovnávací brance se obě mužstva chtěla dostat do vedení a všichni hráči vrhli veškeré svoje síly do útoku. Byla to velice zajímavá desetiminutovka, při které to vypadalo jako na nějaké exibici, kde se prakticky nebrání a každý si chce dát gól. Nám však létaly střely těsně kolem brankové konstrukce, to domácí byli přesnější. Co však v závěru předvedl Luke v bráně, se snad ani nedá popsat. Vytahoval jeden spektakulárnější zákrok za druhým a hráče Kuniček doháněl doslova k šílenství. Byla to škoda převeliká, že žádný z jeho zákroků nebyl vyfotografován nebo natočen, ale budu si je pamatovat, dokud se u mě neprojeví Alzheimer.
Po třech vítězstvích jsme získali bod z venku, což se počítá. Pokud do konce jarní části přidáme alespoň ještě jedno vítězství, můžeme být po strašidelném úvodu sezóny relativně spokojení.

Příspěvek vyšel v Úterý 17.6.2014 19:03 v kategorii Ročník 2014 a byl 1131x zobrazen.