FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Dolní Lhota - FC Šebetov 3:3

 | 9.6.2013


Nedělní slunečné dopoledne nás zastihlo v v Dolní Lhotě. Po dlouhé době bylo opravdu krásné fotbalové počasí, ale jak to v neděli ráno bývá, horší to bylo se sháněním spoluhráčů. Když jsem viděl po dlouhém nahánění našeho vedoucího týmu ( telefon vypnutý, doma nespal ), myslel jsem, že dostal hlavní roli v pokračování filmu Návrat oživlých mrtvol.

Úvodní lapálie jsme ale zdárně překonali a nakonec nás do Lhoty dorazilo devět.

Na soupisku jsme totiž dopsali dalšího hráče, Zemu, který už pár let pobývá v Brně, ale do rodné vísky čas od času zavítá. Využili jsme situaci, hodili mu dres, sehnali kopačky a na konec vzal i auto  :D

Kvůli obecnímu cyklovýletu jsme postrádali Brdu Lahma, Franca Záliva Baresiho, Gottland se předchozí den zranil na velké kopané a Johnny s Piškym byli zaneprázdněni pracovně.

Naše sestava ve Lhotě byla: v bráně Joe Luke Hart - obrana Ignacio Kaci Abate, Dani Samic Alves, Ondra de Jong - záloha Láďa Hradec Krejčí, Pablo Lepec Zabaleta, Zema a Dudlinho - v útoku se pohyboval Patrik.

Do první velké šance se dostal Zema, ale jeho střela místo do branky letěla do blízkého Blanska. Na druhé straně se vytáhl Luke, dalekonosnou bombu vytáhl z pod břevna, nadvakrát zkrotil i ošemetnou střelu z hranice vápna.

Skóre utkání otevřel Patrik. Z pravé strany dostal přihrávku od Ondry a i když míč neposedně poskakoval, dokázal svůj nárt sklopit natolik, že míč skončil za domácím brankářem.

Z vedení jsme se ale neradovali dlouho. Domácí zahrozili po levé straně a i když se k míči dostal náš obránce, odkopl ho pouze na kopačky soupeře. Proti jeho ráně byl Luke bezmocný.

Dál se hrál krásný zápas, šancí se vystřídalo několik na obou stranách. Do poločasu se však už skóre nezměnilo, i když k tomu u nás měl dvě příležitosti Hradec, Ondrovi míč v šanci utekl a když už mohl přijmout ideální přihrávku Patrik, nikdy ji nedostal.

Poločas skončil 1:1 a náš tým uháněl do blízké restaurace doplnit zásoby vody.

Druhý poločas byl v předváděné hře mnohem lepší než poločas první. šance střídala šanci, oba brankáři byli v neustálé permanenci a domácí byli první, kdo změnil remízový stav. Po zmatcích a několika nedůrazných obranných zákrocích se domácí hráč prosadil přesnou střelou k tyči.

Odpověd si vzal na starost Samic. Převzal míč a nejkratší cestou mazal k bráně. Prošel přímo středem hřiště, ze dvou obránců si vůbec nic nedělal, prostě je vymotal a přesnou střelou srovnal.

Hradec skákavou střelu trefil parádně přímým nártem, míč vyletěl mezi hráči, ale strážce domácí svatyně si připsal perfektní zákrok. Do další příležitosti se hnal Dudlinho, v souboji jeden na jednoho obehrál posledního obránce. Věčná škoda, že nepostupoval dál sám na brankáře, ale střílel z větší vzdálenosti. I tak měl domácí gólman plné rukavice práce.

Zanedlouho předvedl něco neuvěřitelného Samic. Opět šel proti dvěma obráncům, ti však byli ve střehu a tak se rozhodl vystřelit. Míč však netrefil, promáchnul, ale obránci se nepochopitelně rozestoupili každý na jednu stranu a Samic měl před sebou dálnici. Místo střely však volil kličku, kterou mu brankář přečetl a příležitost zmařil. Být to však gól, byla by to fantazie.

Od této šance převzali otěže zápasu domácí. Šikovnou kombinací se dostávali do přečíslení a dobrých deset minut jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Jenom díky senzačním zákrokům Lukeho, který domácí útočníky doháněl k zoufalství a střelám, které končily jen těsně vedle, stále platil nerozhodný stav.

Ke vší smůle jsme se z chyb nepoučili a i přes další skvělé zákroky Lukeho míč z dalšího kontru nakonec skončil v naší síti. Nic nebylo platné zoufalé volání Patrika, že je tam sám na tři útočníky…

Branka padla chvíli po tom, co rozhodčí oznámil, že do konce utkání zbývá pět minut. Vrhli jsme se do útoku, abychom alespoň potvrdili pověst remízového krále třetí ligy. Kaciho bomba z dálky měla všechno, bohužel letěla doprostřed brány. Hradec nedokázal Patrikovi nahrát na dva metry do samostatného úniku. Minutu před koncem míč u pravé lajny zpravoval de Jong. Milimetrovou přihrávkou vyslal po lajně Patrika, ten se odpoutal díky rychlosti od svého strážce a před bránu poslal ostrou přízemní přihrávku. Mezi obránce si zběhl Hradec a ranou pod břevno z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Duel skončil remízou, jestli zaslouženou nebo ne, to ať posoudí jiní. Domácí měli zřejmě více šancí, ale Luke je prostě držák.

Hvězdou zápasu byl zvolen Patrik za úvodní gól a asistenci na vyrovnávací, druhou hvězdou byl zvolen Samic, skvělá práce v obraně, posléze i v záloze, k tomu již druhá branka za náš tým a třetí hvězdou byl Luke, vytahoval jeden lepší zákrok než druhý a jenom díky němu jsme bodovali.

Přístí týden se doma utkáme s Adamovem. Nevím jak to bude s článkem k utkání, zápasu se totiž nezúčastním.

Pokusím se sehnat alespoň nejzákladnější informace a snad doplníme i fotky na naší soupisce  :)

Je zajímavé, že máme stejný počet proher jako druhý Adamov, dokonce i  skóre máme stejné, ale dělí nás deset bodů…

Přijďte nás v sobotu podpořit, ať je trošku stáhneme !!!

 

Příspěvek vyšel v Neděli 9.6.2013 21:05 v kategorii Ročník 2013 a byl 1459x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013