FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - FC Brumov 1:2

 | 3.7.2014


Derniéru jarní části sezóny jsme si odbyli doma, protivníkem byli hráči Brumova.
Místní cyklovýlet a s ním spojené popíjení nám odlákal Záliva, Brdariče a Johnnyho, Patrik se zgrblil na dopoledním turnaji podniků, které probíhalo na Vískách.
Oproti tomu jsme přivítali nového hráče, Davida Laštůvku ze Štěpánova. Trn z paty v podobě chybějícího rozhodčího nám vytrhl Pavel Komárek, bývalý hráč Šebetova. Neváhal ani minutu a rozhodl se pomoci.
Sestava Joe Luke Hart - Ignacio Kaci Abate, Pišky, David Laštůvka, Pablo Lepec Zabaleta - Láďa Hradec Krejčí, Dudlinho, Ondra de Jong - Chosé a Dejvid Roman Beckham.
Do první velké příležitosti se po obhození posledního obránce řítil Roman, ale prvním ze svých skvělých zákroků se blýsknul hostující brankář a Romanovu bombu pod víko dokázal vytáhnout na roh. Dvakrát se zastřeloval Dudlák, jeho střely ale pokaždé skončily těsně vedle pravé tyče. Luke si s pokusy hostů pokaždé poradil bezchybně a první gól tak stále nepřicházel.
Ultrasupermegahyperšanci ke skórování měl kdo jiný než de Jong. Roman dostal od Dudláka krásný míč za obranu a doplňován právě de Jongem postupoval na osamoceného gólmana. Před branku poslal lukrativní nabídku, tu si ale de Jong vyložil po svém a ze tří metrů místo do prázdné kasy zamířil do nejhustšího křoviska v našem malebném areálu. Všechny nás tím opět přesvědčil, že si diplom Spalovač sezóny po právu zasloužil. Přizvaný skaut z Barcelony, který se na něj přišel podívat, uznale pokýval hlavou, přistoupil k našemu vedoucímu a podal mu kontakt na vedoucího provozovny v Praze - Malešicích, kde se nachází největší spalovna u nás. Všichni můžeme být od teď klidní, problematika odpadu už nás trápit nebude, Praha našla skutečného odborníka  :D
Do poločasu se skóre nezměnilo, ani na jedné straně se ze šancí neurodilo.
V druhém poločase se hra Brumova zlepšila a z převahy, kterou jsme měli v poločase prvním, se stal naprosto vyrovnaný špíl. Příležitosti přicházely, ale buď byli hráči moc zbrklí nebo se vytáhli brankáři.
Bezgólovou sterilitu zápasu ukončili hosté. Nakopnutý míč se naše obrana rozhodla nechat propadnout až k Lukemu, u míče se však jako první objevil hráč Brumova a zkušeně zakončil. Opět naprosto zbytečně inkasovaná branka. Odpovědět se pokusil Roman, jeho křížná střela z pravé strany pouze olízla tyčku. Hradcovu střelu po autu vyrazil brankář, stejně jako Dudlákovu střelu do horního růžku.
Kaci se z obrany snažil maximálně podporovat útok a právě on stál na začátku akce, po které padla vyrovnávací branka. Dlouhým autem našel Romana, který hned z otočky napálil míč z první na bránu a překvapeného brankáře překonal střelou mezi nohy. Nabíhající de Jong si asi tentokrát oddechl, že nemusí zakončovat z podobné pozice jako v prvním poločase  :)
Z vyrovnání jsme se bohužel neradovali dlouho. Hosté se dostali opět do trháku po takřka identické situaci jako u první branky. Vysoký míč, špatné vyhodnocení situace, osamocený hráč, 1:2.
Poslední minuty se nesly ve snaze o zoufalé vyrovnání, Tahouni zápasu jako Abate, de Jong a Roman prakticky neslezli z placu a bušili do obrany Brumova. Brumov však velice dobře bránil a využíval každé příležitosti k tomu, aby vstřelil uklidňující a asi rozhodující branku. Po jednom ze závarů v našem vápně předvedl opět svoje prvotřídní reflexy a robinzonády Luke a během deseti vteřin zlikvidoval čtyři střely hostů. Opět neuvěřitelný pohled na Lukeho dovednosti a Hart předvedl, za co si z dopoledního turnaje na Vískách přivezl pohár za nejlepšího brankáře turnaje.
Výsledek se až do konce zápasu nezměnil a hosté si odváží všechny tři body.
Poděkování zaslouží náš rozhodčí. Pavel odpískal utkání s přehledem, nikomu nenadržoval a ponechával výhody. Je vidět, že jako bývalý hráč a také rozhodčí neztratil cit pro hru a nechává ji spíše plynout, než aby ji zbytečně přerušoval.
Bohužel jsme si posledními dvěma prohrami silně zkomplikovali situaci a do podzimní části vstoupíme prakticky na sestupové pozici. Snad přes pauzu solidně potrénujeme, určíme v místních hospůdkách správnou taktiku a budeme bodovat pokud možno pravidelně.

Příspěvek vyšel ve Čtvrtek 3.7.2014 10:08 v kategorii Ročník 2014 a byl 981x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013