FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - FC DYNAMO Čížovky 5:1

 | 22.10.2014


V posledních kolech jsme nabrali skvělou formu a pěti výhrami za sebou jsme se vyšvihli z předposledního až na šesté místo. Strašák sestupu jsme zahnali a doma proti Čížovkám jsme mohli po dlouhé době hrát bez stresu a zápas si v klidu užít.
Po dlouhé době jsme ale řešili větší počet omluvenek. Gottland byl na křtinách, Paťa se zranil na velké, Brdarič hrál za Knínice a Karim Roman Benzema za Konici.
Sestava byla Joe Luke Hart - Ignacio Kaci Abate, Pablo Lepec Zabaleta, Pišky, Zálivovičník - Dudlíňu, Láďa Hradec Krejčí, Ondra de Jong - Edgar Chosé Davids.
Hosté přijeli v plné síle a v případě vítězství by si v posledním kole zahráli na domácím hřišti s Křetínem o postup.
Ačkoliv jsme postrádali nejlepšího střelce Romana a hlavního režiséra zálohy Paťu, bez bázně a hany jsme se do soupeře zakousli a jedna šance stíhala druhou. Kaciho ránu z veliké dálky brankář s problémy zlikvidoval, hned poté reflexivně vykopl Hradcův pokus po autovém vhazování. Dudlák po nádherné souhře na jeden dotek orazítkoval levou tyč. Čížovky táhly útoky především přes Luďka Nedělu a Davida Andrlíka, které jsme se snažili poctivě dostupovat a pokud možno eliminovat. I přesto se dostali po individuálních akcích na dostřel a Luke musel několikrát předvést něco ze svého umění.
První branka padla po deseti minutách. De Jong si naběhl na rohový kop Hradce a podél brankáře poprvé rozvlnil síť, 1:0. Z vedení jsme se ovšem neradovali dlouho. Dynamo rozehrálo rohový kop také podle šablony a David Andrlík utáhl svůj pokus levačkou nejlépe jak mohl, 1:1. Ačkoliv předvedl Luke veleskok a na míč si sáhnul, s pomocí břevna mu zapadl do brány.
Ofenzivní fotbal však pokračoval a nerozhodný stav netrval dlouho. Chosé vhodil aut na de Jonga, ten se ze střelce převtělil na nahrávače a vyzval ke skórování Hradce Krejčího. Ten dělovkou k levé tyči opět strhl vedení na naší stranu, 2:1.
A aby toho nebylo málo, o pár minutek později přišla nádherná kombinace na jeden dotek, na jejímž konci byl Pablo Lepec Zabaleta, který velice obtížný halfvolej dokázal trefit opravdu znamenitě. Na zakončení ála Paul Scholes se brankář pouze díval jako uhranutý a míč zapadl opět za levou tyč hostující brány, 3:1. Fanoušci, kteří se na nás přišli podívat, nevěřili vlastním očím, viděli opravdu krásné branky a maximálně ofenzivní fotbal z obou stran. Dynamo se snažilo do konce poločasu vstřelit kontaktní branku, ale obrana, v zádech s Lukem, pracovala výborně. První poločas skončil výsledkem 3:1 pro nás.
Do druhého poločasu jsme nastoupili i s Pablem, který už měl být sice v hospůdce a chystat svoji večerní oslavu, ale zápas ho natolik pohltil, že se rozhodl raději vypustit duši na hřišti, než popíjet vychlazené pivečko. Čížovky vstoupili do druhého poločasu aktivně a dobrých deset minut jsme se převážně bránili. S přibývajícím tlakem začaly přicházet i šance a ne ledajaké. Hosté se dvakrát krátce po sobě dostali do samostatného nájezdu, dvakrát se zaskvěl Luke, jednou i s přispěním Kaciho, který míč vytěsnil z prostoru ohraničeného třemi tyčemi nohou. Tlak Dynama však opadal a slovo jsme si vzali pro změnu my. Přišla dlouhá přihrávka za hostující obranu, kde nebylo do poslední chvíle jasné, jestli bude u míče dřív brankář Boskovic nebo náš forvard Chosé. Vyhrál Chosé, míč si píchnul kolem strážce svatyně a ten už svůj pohyb směrem k míči zastavit nedokázal. Došlo ke kontaktu, odpískání faulu a pokutovému kopu v náš prospěch. V posledních sezónách se ve spolehlivého exekutora proměnil Ignacio Kaci Abate. Pro kapitána byl jasnou volbou, zvlášť, když na první branku sezóny stále čekal.
Ignacio výzvu přijal. Krátký rozběh, tvrdá polovysoká střela… a tyč. Jiný hráč by se otočil a o hru nejevil zájem, ne však Abate. Míč odražený od tyče zamířil k lajně, kde ho zpracoval hostující hráč a vyrazil k naší bráně. Ani se nestačil rozeběhnout a už u něj byl Ignacio. Míč mu sebral, na lajně vymotal dalšího napadajícího hráče a vyslal na bránu tvrdou střelu. Tu si na zadní tyči našel Ondra de Jong a po zvonkohře, kdy míč zamířil od jedné tyče do druhé a až poté za brankovou čáru, zvýšil už na 4:1.
I když Dynamo prohrávalo o tři branky, zbraně nesložilo a i nadále zaměstnávalo naši defenzívu. Po chytře rozehraném přímém kopu šel na Lukeho z křídla osamocený hráč. První zákrok Lukeho byl senzační, stejně jako obranný zákrok Kaciho, už druhý, na brankové čáře při následné dorážce.
Do konce zbývalo sedm minut a ke slovu se dostal Chosé. Nejprve šel skoro od půlky sám na brankáře, ale zakončení se mu nepovedlo a vůbec netrefil bránu. O dvě minuty později přišla další krásná kombinace na jeden dotek. Poslední přihrávka našla Chosého před prázdnou bránou, ale Edgar je prostě lidumil. Soupeře se mu zželelo a tisíciprocentní příležitost nemilosrdně zavraždil bez jakéhokoliv ohledu na kolabující fanoušky.
Kaci z obranného postavení posílal nádherné míče za obranu, ale ani de Jong, ani Chosé, si nedokázali zpracovat míč sami před brankářem.
Zápas už se více méně dohrával, ale nebyl ještě všem gólům konec. Prakticky v poslední akci zápasu převzal míč Pišky, nic nevymýšlel a jak se dostal na půlku hřiště, vystřelil směrem na bránu. Ačkoliv umí Pišky vypálit mnohem tvrději, míč se s přispěním Chosého, který poctivě clonil před brankářem, zastavil až o síť, 5:1. Pišky tím dal razítko na svůj výtečný výkon, zvlášť v druhém poločase byl v obranné fázi bezchybný.
Čížovky jsme porazili nakonec 5:1 a trochu jim vrátili debakl 5:0, který jsme od nich inkasovali na jejich umělce. Z předposledního místa jsme se během šesti kol vyšvihli až na čtvrtou příčku a toto poslední vítězství přišlo po nejlepším výkonu sezóny, navíc bez řady opor.
Nás čeká poslední zápas této sezóny a to v Brumově. Snad tam potvrdíme svoji formu a rozloučíme se s ročníkem 2014 vítězstvím.

Příspěvek vyšel ve Středu 22.10.2014 22:10 v kategorii Ročník 2014 a byl 1343x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013