FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - ARTÉZIE Štěchov 1:0

 | 4.9.2013


Tento zápas byl prakticky o šest bodů. V případě výhry by se hosté dotáhli na rozdíl tří bodů a my bychom byli ošklivě namočení do sestupových bojů.
Veledůležitý zápas jsme však zvládli a díky nejtěsnější výhře jsme se posunuli na osmou příčku. Ale hezky popořádku.
Do naší sestavy se po pauze vrátil jak Brdarič, tak i Dudlák s Gottlandem. Oproti tomu jsme postrádali Piškyho, který se v poslední době rozehrál ke skvělým výkonům a taky Samice, který v podzimní části patřil k nejlepším hráčům.
Paťa s Dačkou jsou bohužel omluveni dlouhodobě a neví se, jestli vůbec na podzim ještě zasáhnou do zápasu.
Pozici brankáře tentokrát zastával Luke Hart, do obrany se postavil Záliv Baresi, Ignacio Kaci Abate, Zema a Ondra de Jong, záložníci byli Hradec Krejčí, Dudlinho, Brda Lahmů a Pablo Lebeč Zabaleta a v útoku operoval Gottland.
Hned ve druhé minutě prostrčil Gottland míč do samostatného úniku Hradcovi, ale ten nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře. Hra byla opatrná, oba týmy věděly, že se hraje o hodně a nikdo nechtěl udělat chybu. Do další šance se dostal Gottland, ale z levé strany nedokázal ani nahrát, ani vystřelit.
A když už pelášil společně s Dudlinhem na jediného obránce, nedostal od Dudly finální přihrávku.
Nakonec se však přece jen podílel na první brance utkání, když dokázal sklepnout míč na de Jonga, ten se obtočil kolem obránce a pumelicí pod břevno, která by brankáři v případě zákroku zlomila ruce, otevřel skóre.
Vstřelená branka nás bohužel neuklidnila a v naší hře docházelo k mnoha nepřesnostem. Při bránění soupeřových výpadů vznikala mezera mezi obránci a záložníky a hosté se kvůli tomu dvakrát dostali do vyložených příležitostí. Obě střely nastěstí zlikvidoval Luke a do poločasu nám udržel jednobrankový náskok.
V druhém poločase jsme se snažili co nejdřív přidat pojišťující branku, ale opět jsme bojovali spíše s vlastní nepřesností a střeleckou nemohoucností, než se soupeřem. Obrana ovšem pracovala bez problémů, zvlášť Kaci předváděl sebejistý výkon bez chyb.
Ondra de Jong se postupem času vysunul dopředu, nejdříve do zálohy a potom i na hrot, kde skvěle využíval svoji techniku i rychlost. I ostatní si během hry vyzkoušeli jiné posty, například čistokrevný obránce Záliv byl jednu chvíli hrotovým útočníkem. Ale k žádnému zlepšení kombinace nedošlo. Když se v poslední šanci zápasu neprosadili hosté po závaru kolem pokutového území, skončil zápas nejtěsnější výhrou pro náš tým.
Zápas nenabídl kdovíjakou fotbalovou podívanou, ale tentokrát jsme před krásnou a otevřenou partií zvolili hru na jistotu. Dovolím si tvrdit, že vyhrál lepší tým.
Příští zápas zavítáme do Spešova, který se vyšvihnul na páté místo a v jarní části nám v domácím utkání dělal veliké problémy.
Naštěstí máme v týmu mladé pušky Ondru a Samice, kteří mají super formu a věřím, že nám v sobotu svými góly zařídí tři body  :)

Příspěvek vyšel ve Středu 4.9.2013 00:23 v kategorii Ročník 2013 a byl 44985x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013