FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - Červánky Rájec 3:0

 | 30.9.2013


Po poslední prohře na půdě Křetína jsme se dostali do svízelné situace. Stál před námi nelehký úkol, bodovat doma proti druhému týmu tabulky, rájeckým Červánkům.
Omluven byl Ondra de Jong, Samic Alves, Hradec se tentokrát převtělil do role rozhodčího.
Naše sestava byla Johnny - Kaci Abate, Záliv Baresi, Pišky, Luke - Dudlinho, Pablo Lebeč Zabaleta, Brda Lahm - Gottland.
Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté a prvních deset minut nás jasně přehrávali. Byli rychlejší a silnější na míči, vyhrávali osobní souboje, z toho pramenil jejich trvalý tlak. Johnny byl ale výborný a všechny příležitosti, včetně dvou vyložených šancí, zlikvidoval.
My udeřili hned z první akce. Gottland, který se osamocen rval vepředu, obral o míč obránce, nic nevymýšlel a bombou bodlem k tyči suverénně přetavil svůj únik v gól.
Hosté tohle nečekali, byl to blesk z čistého nebe. Druhou branku mohl přidal Kaci, ale po vyhraném souboji zamířil vedle.
Červánky obdržená branka přibrzdila, i nadále však byly lepším týmem. My však měli v bráně Johnnyho a ten likvidoval jednu šanci soupeře za druhou.
Do konce poločasu už se skóre nezměnilo a my měli čas nabrat síly do druhé půle.
Druhý poločas už byl vyrovnaný, víc se ale zapotil Johnny. Svoji branku však zamknul na sedm západů a i po několika dalších šancích jsme díky němu drželi nejtěsnější vedení.
Pablo Lepec Zabaleta chtěl mermomoci vsítit branku a zavřít tak pusu spoluhráčům, kteří mu chtěli domluvit místo v palírně, prý by tam trhal normy. Do první vyložené příležitosti ho vyslal Dudlák z autu, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti však brankář chytil. Náladu si spravil za pár minut. Souhru s Dudlákem si zopakovali a po impozantním centru se tentokrát hlavou ( nebo ramenem? ) nemýlil.
Zvýšení měl na kopačce Gott, po vymotání hráče u rohového praporku zakončoval z úhlu a i když byl faulován hned dvojicí soupeřů, měl z jeho střelou brankář plné nohy práce.
Rájec se nadechla k poslednímu náporu, dva samostatné úniky skvěle zneškodnil Johnny a nedovolil tak hostům vstřelit kontaktní branku.
Pět minut před koncem zahrál na naší obranné polovině hráč Rájce rukou. K přímému kopu přes půl hřiště si stoupnul Záliv, Piškyho si navedl před brankáře a lacinou brankou dal pojistku na naše důležité vítězství. Nutno říct, že třetinovou zásluhu na gólu měl právě Pišky.
Záliv tak ke svoji skvěle odvedené práci v defenzivě přidal i vstřelenou branku. Výtečný zápas odehrál Johnny, utvrdili jsme se v tom, že poslední zápas v Křetíně byla výjimka potvrzující pravidlo.
Pišky se v poslední době rozehrál k fantastickým výkonům, za celý zápas přes něj neprošel jediný hráč soupeře. Pochvalu zaslouží i Luke, který nemohl chytat kvůli řeznému poranění ruky, ale tým nenechal ve štychu, oblékl dres do pole a v obraně předvedl suverénní výkon.
Samostatnou kapitolou je Pablo. Celý tým věří, že se jeho snaha, bojovnost a tah na bránu začnou promítat do jeho kanadského bodování.
Příští týden nás čeká zřejmě rozhodující zápas podzimu, kdy jedeme na hřiště Jabloňan. V případě výhry si zajistíme náskok, který už soupeři nebudou moci dohnat.
Snad se sejdeme v plném počtu a předvedeme stejný výkon, jako doma proti Rájci.

Příspěvek vyšel v Pondělí 30.9.2013 18:19 v kategorii Ročník 2013 a byl 1107x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013