FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - FC Dolní Lhota 0:3

 | 15.10.2013


V předposledním domácím zápase jsme hostili tým z Dolní Lhoty. Počáteční svízel se stejnou barvou dresů jsme vyřešili obléknutím dresů bývalého Supportu. Jediný, na kterého už dres nezbyl, byl Pišky, což byla citelná ztráta, vzhledem k jeho formě v posledních zápasech.

Naše sestava byla Luke Hart - Ignacio Kaci Abate, Franco Záliv Baresi, Felipe Brda Lahm - Hradec Krejčí, Ondra de Jong, Dudlinho, Pablo Lepec Zabaleta - Gottland.

Jako rozhodčí se opět představil Johnny.

Lépe začali hosté, kteří se lépe pohybovali a v celku bez problémů se dostávali na dostřel před Lukeho. Nedokázali jsme se vyrovnat s přesnou kombinací hráčů Lhoty a většinou jsme běhali bez balónu. Po čtvrt hodině se u našeho rohu dostal k balónu hostující hráč a přes oba naše obránce našel před bránou zcela volného spoluhráče. Ten nemohl zívající branku netrefit a poslal Lhotu do vedení. Velkou měrou se o to zasloužila i naše lelkující záloha.

Velké problémy jsme měli se zakládáním útoku. Vysoké míče směřující na osamoceného Gotta neměly naději na úspěch. Náš útočník je zpracovával zády k bráně, sám a většinou proti dvojici obránců. A když jsme to zkusili konstruktivně po zemi, došlo k podklouznutí při rozehrávce, k míči se dostal soupeř, následovala jedna nahrávka, druhá a vedení Lhoty 2:0.

V první půli jsme měli všeho všudy tři čtyři šance, v největší neuspěl sám před brankářem Pablo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe. Po dvou minutách si to Ignacio Kaci Abate bez bázně a hany namířil středem přímo k bráně, na půlce vysunul Dudlinha a ten upaloval sám na brankáře. Veliká škoda, že bránu při svém samostatném úniku minul…

Tato šance nás nabudila, začali jsme se prosazovat kombinací a další příležitosti přicházely. Kaci byl při chuti, po přečíslení se na levé staně dostal k míči, bohužel už nedokázal přehodit skvěle vyběhnuvšího gólmana. Hosté odpověděli nastřelenou tyčkou po autovém vhazování.

Do velice slibné šance se vřítil na pravé straně Brda Lahmů, ale jeho tomahawk pouze víc rozerval už tak dost poškozenou sít nad příjezdovou bránou.

Dudlákovu střelu vykopl nohou skvěle chytající brankář Lhoty.

Hosté však i přes tyto šance nepanikařili, pravidelně se dostávali do šancí a čekali na naše chyby. Ta přišla po naší standartce, kdy se všichni nacpali k vápnu soupeře a jaksi zapomněli na to, že je vzadu potřeba i něco jako obránce. K odraženému míči doběhl nejrychleji hostující hráč a přeloboval Lukeho, který se po výběhu snažil odkopnout míč do bezpečí.

Zkoušeli jsme s výsledkem ještě něco udělat a alespoň dosáhnout čestného úspěchu. Hradcova střela po autovém vhazování Kaciho letěla vedle, Gott z úhlu na brankáře nevyzrál, stejně úspěšný byl hostující gólman i po střele z trmy vrmy těsně před koncem zápasu.

Výsledek 0:3 asi zasloužený není, ale výhra hostů ano. Podali výborný výkon, své šance proměnili a dali nám lekci z efektivity. Je pro mě záhadou, proč se takový tým plný běhavých a technických fotbalistů nepere o postup. Byl to zřejmě nejlepší tým, jaký jsme doma přivítali.

Těšit nás může to, že i přes prohru jsme si udrželi šestibodový náskok na sestupové příčky. Stb Jabloňany totiž v domácím derby porazili své skoro jmenovce FK Jabloňany 4:2, tím si zajistili postup do druhé ligy z prvního místa a nám tím ohromně pomohli. Tímto bych jim chtěl alespoň poděkovat a samozřejmě posílám za celý tým gratulaci  :)

Nás v sobotu čeká výjezd do Adamova, druhého týmu naší ligy, který v si v případě výhry může rovněž zajistit postup o ligu výše. Asi to bude peklo, domácí do toho dají všechno. Nezbývá než doufat, že to bude férově řízený zápas a vyhraje opravdu ten lepší.

Příspěvek vyšel v Úterý 15.10.2013 08:29 v kategorii Ročník 2013 a byl 1203x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013