FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - FK Jabloňany 3:1

 | 2.6.2013


V osmém kole jsme se v zámeckém parku střetli s mančaftem FK Jabloňany.

Jak je tuto sezónu zvykem, bylo deštivo, chladno, ale hřiště bylo v dobrém stavu.

V důležitém zápase, který nás v případě prohry mohl dostat do přímého ohrožení sestupem, jsme postrádali nejzkušenější hráče Patrika a Záliva. K nim se přidal ještě Dačka, Samic a Luke Hirt.

V bráně se poprvé představil Johnny a role rozhodčího se ujal bývalý hráč Kudla. Ten sice původně přišel na kofolu, ale z důvodu absence stabilního rozhodčího se po domluvě s hostujícím týmem ujal píšťalky.

Naše sestava byla - v bráně Johnny - obrana Ignacio Kaci Abate, Felippe Brda Lahm, Ondra de Jong - záloha Láďa Hradec Krejčí, Dudlinho, Pablo Lepec Zabaleta - útok Pišky a Gottland.

Začali jsme famózně. Hned v první minutě napadal Gottland rozehrávku soupeře, obránce hostů zachyboval a míč se dostal k nabíhajícímu Hradcovi. Ranou, která lízla břevno, otevřel skóre a notně nahlodal sebevědomí Jabloňan.

Hosté však nebyli bezzubí, dobře kombinovali a z několika závarů nebezpečně zahrozili. Dlouho nás držel Johnny, ale na tečovanou střelu, která změnila směr přímo do šibenice, už nárok neměl. Po pár minutách navíc odstoupil Brda Lahm s poraněným stehenním svalem.

Náš tým to ale nepoložilo. Dudlinho po rohu z voleje těsně minul, Ondrova pumelice z první sestřihla drn u pravé tyčky. Gottlandovu střelu z nakopnutého míče vyrazil hostující brankář ze šibenice.

Bohužel jsme se časem přizpůsobili hernímu stylu soupeře, který nakopával míče na hráče na hrotu a ti bezchybně sklepávali balóny na nabíhající spoluhráče. Uchýlili jsme se k tomu samému, i když jsme zvyklí spíše rozehrávat po zemi od brankáře. Nemohli jsme se dostat ke svojí hře a fotbal kvůli tomu trpěl.

Do konce prvního poločasu se už moc šancí neurodilo. Po prvních pětatřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1.

O přestávce jsme si řekli, co musíme zlepšit a co bylo nejdůležitější, dokázali jsme to aplikovat i v praxi.

V druhém poločase jsme byli lepším týmem a čtvrt hodiny před koncem jsme převahu potvrdili i gólově. De Jong vyslal do úniku Gottlanda a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal. Placírkou zamířil přesně k tyči. Gott se v poslední době rozehrál k  výborným výkonům, opět schytal mnoho ran, ale odpověděl tím nejlepším možným způsobem. Jeho únik po pravé straně zastavila tyč, v další šanci už se ale nemýlil a po přihrávce od Kaciho dal chvilku před koncem razítko na naše vítězství.

Ke konci jsme ještě nevěřícně zírali na to, jak jde zavraždit stoprocentní příležitost. De Jong vyslal od lajny impozantní přihrávku před bránu, ale jeho bratr Pablo Zabaleta ze dvou metrů branku minul.

Naštěstí nás tato šance mrzet nemusela a všechny body zůstaly doma.

Hvězdou utkání byl zvolen Gottland za dvě branky, navíc měl lví podíl u úvodního gólu, druhé místo obsadil Ondra de Jong za skvělý výkon po celý zápas a asistenci u vítězné branky ( mohl mít asistence dvě, že Lebeč  :D ) a na třetím místě se umístil Johnny za perfektní a spolehlivý výkon v brance. Naskočit až v osmém kole a zvládnout to takovým stylem, fantazie Johnny.

V dalším kole nás čeká Dolní Lhota. Neděle dopoledne je sice zlo, ale já věřím, že se kluci vylejou už v pátek a v sobotu půjdou všichni v osm večer spát  ;)

Příspěvek vyšel v Neděli 2.6.2013 22:20 v kategorii Ročník 2013 a byl 1472x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013