FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - FK Rudná 0:4

| 29.10.2013

S letošní sezónou jsme se rozloučili domácím zápasem proti klukům z Rudné. Po přípravě hrací plochy, kdy jsme hromadně shrabali popadané listí, jsme nastoupili na plac s odhodláním rozloučit se s letošní sezónou výhrou.

Naše sestava byla Johnny - Pišky, Ignacio Kaci Abate, Pablo Lepec Zabaleta - Dudlinho, Felippe Brda Lahmů, Ondra de Jong - v útoku operoval Dačka s Gottem.

Jako rozhodčí se představil Hradec.

Rudná se od začátku jako spořádaný host nechovala a její hráči nás prvních deset minut vzali na kolotoč, ze kterého jsme dlouho nemohli vystoupit. Jenom díky bohorovnému nakládání se šancemi jsme drželi nerozhodný stav. Až po čtvrt hodině jsme se dostali pořádně na dostřel a hned z toho byly dvě gólovky. Hostující čapájev však dvěma tygřími skoky zkazil radost nejdřív Brdovi a potom Ondrovi.

V době, kdy jsme opticky vyrovnali hru, se hosté po naší hrubici v obraně dostali do brejku tři na jednoho a tento kontr s vražednou přesností proměnili. Než jsme se stačili vzpamatovat z obdržené branky, inkasovali jsme podruhé. První střelu ještě Johnny vyrazil, ale nedůslednost v obranné hře vedla k dorážce dobíhajícího hráče hostí a navýšení skóre už na 0:2.

Rudná i nadále kontrolovala hru a několikrát zahrozila, vždy byl však na správném místě buď Johnny nebo někdo z obránců, který za už překonaného Honzíka zaskočil.

Až do konce prvního poločasu jsme se k žádné větší šanci nedostali, rozruch vzbudily pouze dvě situace. Nejprve to byl příchod bandy našich fanoušků, kteří se od té chvíle stali naším kotlem, musím říct že skvělým  :)

Druhá situace byla o dost nepříjemnější a to když Ondra v souboji o míč spadl velice nešťastně a jeho krkolomný pád jenom shodou šťastných okolností skončil "pouze" krvavým zraněním v obličeji…

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že horší to být už nemůže. Několik ošemetných situací ve vápně soupeře jsme však nedotáhli do konce a tak přišel zákonitě trest. Hráč hostí vyslal střelu nestřelu lehce za půlkou hřistě, Johnny však místo sebrání míče do rukou řešil situaci odkopem a po promáchnutí se meruna zastavila až v síti. Zbytečně obdrženou branku nám Johnny vynahradil sérií těžkých zákroků, zvlášť jeho "vyrážečka" po bodlu z bezprostřední blízkosti byla famózní.

Za bezpečného vedení hráči Rudné zřejmě trochu polevili a my se začali dostávat konečně do brankových příležitostí. Pišky mířil do šibenice, stejně jako Gott, o chvíli později do stejného místa mířil i Kaci, brankář Rudné nás ale přiváděl k zoufalství a všechny střely skvěle zneškodnil.

Snahu o zdramatizování utkání hosté rázně utnuli čtvrtou brankou. První střelu po rohovém kopu soupeře Johnny stihnul vyrazit, na dorážku už byl však krátký a pár minut před koncem utkání už bylo nad slunce jasné, kdo si odveze všechny tři body. Gólman Rudné si těsně před závěrečným hvizdem ještě jen tak mimochodem vyrazil dvě parádní střely pod víko a potom už se mohl naplno oddat oslavám se svými spoluhráči.

Rudná u nás zvítězila naprosto po právu.

Jenom prostě nechápu, jak můžeme u nich v největších parnech se dvěma hráči na střídačce sahat po třech bodech a doma s nimi držet krok maximálně deset minut.

Do nové sezóny se pokusíme tým posílit a hrát ve třetí lize poněkud důstojnější roli. A ne se jako letos strachovat do poslední chvíle, jestli se udržíme nebo spadneme o soutěž níže…

Příspěvek vyšel v Úterý 29.10.2013 17:36 v kategorii Ročník 2013 a byl 1336x zobrazen.