FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - TJ SOKOL Křetín 3:3

 | 20.5.2013


V šestém kole jsme doma hostili celek Křetína a na domácím hřišti jsme chtěli výhrou ukončit sérii tří remíz za sebou.

Bohužel už po několikáté jsme řešili problém s chybějícími hráči.

Paťa měl rodinné záležitosti, Brda Lahm slavil, Daniho Samice Alvese sklátila nemoc, Pišky se propadl do země.

Naše sestava byla: v bráně Joe Hart - obrana Ignacio Kaci Abate, Franco Záliv Baresi, Láďa Hradec Krejčí - záloha Dudlinho, Pablo Lepec Zabaleta, Ondra de Jong a v útoku Gottland.

Hosté přijeli v početné sestavě dokonce i s kotlem fanoušků, vybavených trumpetkou a silnými hlasivkami.

V našem kotli se fandění zhostili fandové Mario Šafrc Balotelli a šejk Mansúr.

Pískání se opět zhostil Johnny a šlo se na věc.

První minuty byla na hostujících hráčích znát nervozita. Ale když jsme se v úvodu ze dvou šancí neprosadili, přestali se jako hosté chovat a okamžitě udeřili.

Hradec na půlce zpracoval míč akorát pro soupeře. Ten přihrál útočníkovi a následovala přízemní, skvěle umístěná střela k tyči. I když se Joe natahoval jak mohl, brance zabránit nedokázal.

Ani jsme se neoklepali ze šoku a inkasovali jsme podruhé. Tentokrát nás Křetín po přečíslení rozebral do posledního šroubku, ťuk, ťuk, ťuk a zakončení do prázdné. Opravdu fotbalová paráda.

My jsme se prosazovali minimálně. Výjimkou byla křížná přihrávka Gotta na Pabla, ale jeho dělovka proletěla těsně vedle tyče. Rohy a auty jsme posílali vysoko nad a střely z dálky hostujícího brankáře nijak neohrožovaly.

Z totální bídy nás vysvobodil Gottland. Po přihrávce od Hradce dokázal prošťouchnout míč podél brankáře, i když mu na zádech viseli dva hráči.

I nadále byl ale Křetín lepší a hru s přehledem kontroloval. Navíc před koncem poločasu zvýšil své vedení.

Neuhlídali jsme po autovém vhazování hráče a ten hlavou potřetí překonal výtečného Harta. Opravdu, Luke nás v bráně držel, za první poločas měl minimálně deset těžkých zákroků. Nebýt jeho, po poločase nebylo o co hrát.

To jsme ještě měli štěstí těsně před hvizdem ukončující první poločas, že míč po hlavičce hostujícího útočníka proletěl těsně kolem šibenice. 

Takhle první poločas skončil "pouze" 1:3 a my šli ze hřiště jako zmoklé slepice.

V druhém poločase se naše hra zlepšila. Dudlinho po hřišti běhal, jako by mu bylo o deset let méně a Gottland sváděl vítězně tvrdé souboje s obránci, kteří ho v jednom kuse drželi.

Zlepšení přišlo i v obranné fázi, kde jsme začali k soupeřům přistupovat těsněji a nedávat jim příležitost k jejim smrtelným kombinacím.

Dlouho se skóre neměnilo. Hradec po nepřímém kopu trefil tyč, střelu z úhlu od stejného hráče ztlumil brankář.

Kaci Abate se tváří v tvář brankáři neprosadil, Zálivova střela z rohu trefila boční síť.

Postupně jsme zvyšovali tlak. V obraně jsme nechali jednoho hráče a začali hrát na maximální riziko. Křetín tak měl po několika propadnutích šanci na brejky, čehož s radostí využíval. Opět přišly chvíle Lukeho Harta, který už hrál prakticky stopera a hrozící brejky zakopával a odhlavičkovával pryč. U jednoho z odkopů došlo k ohrožení fanoušků a fanynek Křetína na tribuně, samozřejmě nechtěně.

Naštěstí to odneslo pouze pár sklenic. Po této eskapádě přišla Hradcova střela z dálky, která byla tečovaná vlastním obráncem těsně před brankářem. Ten však reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh.

Když už to vypadalo, že si kluci z Křetína odvezou tři body, přišel další nákop od Abateho. Míč přistrčil Dudlinho Gottlandovi a ten přeloboval vyběhnuvšího brankáře. Dobíhající obránce už míč vykopnout nestihl, akorát se zamotal do sítě jako čerstvě chycený tuňák.

Hosté se po obdržení kontaktní branky zatáhli s vědomím, že to nějak ukopou.

Jenomže tento zápas patřil Gottlandovi s Dudlinhem. Minutu před koncem jsme získali aut. Gott ho z pravé strany hodil Dudlinhovi přímo na nohu a míč, schovaný za obráncem, zapadl přesně k tyči.

Touto brankou vzplály emoce jak na hřišti u hráčů tak i u fanoušků. Po zápase jsme se shodli, že k autu vůbec dojít nemělo, míč totiž na cestě do zámezí tečoval náš hráč. Omlouvám se hráčům Křetína za to, že se nepřiznal, ale ať si každý sáhne do svědomí, jestli by se minutu před koncem zachoval jinak. Rozhodčí totiž nemůže vidět všechno. Zvlášť, když k situaci došlo na druhé straně hřiště…

Zápas tedy skončil remízou, u nás už čtvrtou v pořadí. Na druhou stranu si musíme přiznat, že jsme tentokrát bod získali, protože byl Křetín po většinu zápasu běhavější, nebezpečnější a celkově lepší. Po Dynamu Čížovky nejlepší tým, se kterým jsme letos hráli.

V tomto článku se premiérově udělí třem našim hráčům ocenění Hráč zápasu, na kterém se shodla většina hráčů týmu.

Nejlepším hráčem byl vyhlášem Gottland - měl prsty ve všech našich brankách, s bilancí 2+1 jeho výkon netřeba dál komentovat, na druhém místě byl vyhlášen Dudlinho - bilance 1+1 a výtečný bojovný výkon po celý zápas a na třetím místě Joe Luke Hart za skvělý výkon v bráně a v druhém poločase i v obraně  :)  Bez něj bychom dostali pěknou nadílku…

V sobotu zavítáme na horkou půdu do Rájce. Podle všeho by se měl do sestavy vrátit Paťa, Brda Lahm a doufejme, že i nemocný Dani Samic Alves. Kdo ví, třeba překvapíme a favorita naší ligy obereme o nějaký bodík  :)

Příspěvek vyšel v Pondělí 20.5.2013 07:02 v kategorii Ročník 2013 a byl 1404x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013