FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - TJ SOKOL Křetín 5:1

 | 10.5.2015


Po dvou výhrách v řadě jsme nalezli zpět ztracené sebevědomí a dalším týmem, který to měl pocítit, byl Křetín. Hosté přijeli s třemi hráči na střídání a asi patnácti fanoušky.

U nás už se sestava více méně ustálila, omluvenek ubylo a my mohli počítat i s Ondrou, který doplnil naší ofenzivní vozbu CHRT ( Chosé, Roman, Tomáš ).

Sestava Joe Luke Hart – Pišky, Toni Peťan Kroos , John Záliv Terry – Láďa Hradec Krejčí, Dudlíňu, Ondra de Jong, Tomáš – Edgar Chosé Davids a Karim Roman Benzema.

Pískání si vzal na starost Pavel.

Od začátku jsme byli aktivnějším týmem, měli jsme více ze hry a připravili jsme si i více brankových příležitostí. Svoji zbrklostí a špatným finálním řešením jsme však soupeři neodskočili a stále se čekalo na první branku.

První stoprocentní šanci měl Tomáš, ale po přihrávce z levé strany sám před brankářem přestřelil. Vynahradil si to zanedlouho, skákající míč napálil přímo do šibenice a protrhl bezgólovou sterilitu zápasu, 1:0. Hosté se trochu zlobili, protože rozhodčí zapískal už v době, kdy míč nezadržitelně směřoval do sítě, asi si byl natolik jistý, že je to gól.

Do poločasu jsme si ještě pár šancí vytvořili, ale bez výsledku. Křetín měl za poločas všeho všudy tři šance, se kterými si poradil Luke.

V druhém poločase se Křetín zlepšil, začal více zlobit v útoku a naše obrana měla rozhodně víc práce než v prvním poločase. Zároveň však hosté museli být ve střehu před našimi útoky.

Branka číslo dvě nesla podpis Karima. Postavil si míč k přímému kopu zhruba tři metry za vápnem a tvrdou ranou nás poslal do dvoubrankového vedení, 2:0.

Do konce zápasu však zbývalo hodně času a Křetín, s vydatnou podporou svých fanoušků, rozhodně nehodil flintu do žita. Dočkal se po závaru v našem vápně, kdy se k odraženému míči jako první dostal hráč hostů a tvrdou střelou snížil na rozdíl jediné branky, 1:2. Navíc došlo ke stejné situaci, kdy v době střely opět zapískal náš rozhodčí, ale zřejmě v rámci kompenzace branku uznal. Nutno přiznat, že na sporné situace bylo srovnáno.

Než se Křetín stačil nadechnout k náporu, utekl Chosé po pravém křídle, na nabíhajícího Hradce hodil bobek a krásně nepovedenou střelou na první tyč, kdy nejdřív letěl krtek, kýbl prosívky, kopačka a za ním hopsající balón, překvapil brankáře hostů, 3:1. Jeho poker face nám měl naznačit, že to přesně takhle chtěl, ale všem bylo jasné, že chtěl vymést vzdálenější šibenici. Asistenci na této brance si připsal přesným výhozem do běhu Joe Luke Hart.

Ani ne za dvě minuty napadal Tomáš společně s Ondrou rozehrávku Křetína tak úspěšně, až jejich obránce v nouzi odkopával míč, který trefil Tomáše do hrudi a od ní doskákal až do brány, Tomáš už míč pouze kontroloval, 4:1.

Skvělou pasáž našeho týmu ilustrovala další akce, kdy jsme se na tři doteky dostali z obrany až před branku soupeře. Poslední nakopnutý míč si v běhu posunul Chosé podél vybíhajícího brankáře a dal stvrzenku na naše zasloužené vítězství, 5:1.

Křetín se v závěrečných minutách snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale kdo byl proti byl Luke, který opět potvrzoval svoji extratřídu a další gól už nepustil. A že se měl co ohánět, obrana si totiž s vědomím většího vedení počínala lehkovážně a několik příležitostí Křetínu nabídla jako na podnosu.

Další výhrou jsme se dostali do poloviny tabulky. Naše postavení budeme muset hájit na půdě druhých Vážan, které zatím předvádějí skvělé výkony, dokázali například vyhrát v Rudné a venku podlehnout po velkém boji Čížovkám pouze o jednu branku. Po loňské sezóně, kdy horko těžko zachraňovali druholigovou příslušnost, zažívá tým Vážan obrození a bude zajímavé sledovat, jak se jim povede v dalších kolech. Z vlastních zkušeností z minulé sezóny víme, co psychika dokáže a jak je potom snadné vyhrávat, když se tým veze na vítězné vlně.

Zítřejší derby bude stát za to :-)

Příspěvek vyšel v Neděli 10.5.2015 09:21 v kategorii Ročník 2015 a byl 1316x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013