FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FC Šebetov - TJ SOKOL Lhota Rapotina 2:3

 | 17.9.2013


Prohrou v minulém kole jsme se opět namočili do sestupových bojů. Náš další domácí zápas proti Lhotě Rapotině byl proto nesmírně důležitý.

V pátek a hlavně v sobotu však začaly chodit omluvenky jedna za druhou. Omluvil se Brda, Samic, Pablo Lebeč Zabaleta, Gottland se jel slunit k Chorvatům. Pokoušeli jsme se povolat Paťu, ten bohužel odjel do Brna, tudíž byl jeho start vyloučen.

S píšťalkou se na place oháněl Johnny a naše sestava byla Luke Hart - Kaci Abate, Pišky, Záliv - Hradec, Dudlák - Ondra de Jong.

Naše nešťastná prosívka bylo po vydatných deštích poměklá, konečně se neprášilo a my začali dobývat hostující bránu.

Do první šance se přes dva hráče probil Hradec, brankáře však neprostřelil. Ondra místo střely nahrával, za chvíli to udělal úplně opačně, ale zase to bylo špatně :D

Kaciho pumelici z dálky už všichni viděli v bráně, ale zatřásla se pouze boční síť. Záliv i Pišky stříleli z druhé vlny jak u Verdunu, efekt ale veškerý žádný.¨

Hosté se spokojili s několika brejky, nebezpečný byl pouze jeden po propadnutí Záliva. Ten svůj nezájem o hostujícího útočníka lakonicky zhodnotil slovy: ,,Z takového úhlu přece nemůže dát góla."  :D

V mnohem lepším světle se ukázal za pár minut, kdy si naběhl na roh Hradce a ranou pod břevno otevřel skóre. Za chvíli v podobné pozici orazítkoval tyč Ondra, o chvíli později tečoval míč těsně před brankářem, ale ten "semaforem" po vzoru Hašana vyrazil míč nad bránu, skvělý postřeh.

Do konce poločasu jsme velké množství nadějných akcí i gólových situací pokazili finální přihrávkou.

Do druhého poločasu vstoupili hosté mnohem lépe než do prvního. Zvýšili důraz, napadali a dostavili se jejich šance. Párkrát nás skvělým čtením hry zachránil Luke, který opět v některých situacích plnil roli stopera.

Na tvrdou ránu z rohového kopu sice nedosáhl, ale naštěstí mu pomohla spojnice. Na druhé straně dělal hostující obraně největší starosti Ondra. Svým důrazem, rychlostí a skvělým výběrem místa se dostával do šancí, ale jeho nekonečná sága o tom, jakou největší šanci spálí, bohužel pokračuje.

Prostě si s bráchou Pablem Lebečem Zabaletou nemají absolutně co vyčítat  :D

Podruhé jsme se prosadili opět z rohu rozehraného Dudlákem, po puštění od Záliva měl ostrými nabito Kaci a potvrdil tak, že je Lhota Rapotina jeho oblíbeným soupeřem. Jeho dvě branky, co měl na kontě, totiž vsítil v jarní části na půdě soupeře, zajímavostí je, že všechny branky vstřelil ze standartních situací.

Zápas jsme mohli rozhodnout v následující pasáži. Hradec se u rohu proháčkoval do vápna, oslovil Dudláka, ale ten měl zlomek času na zakončení. Zanedlouho mu Dudlák nabídku oplatil, ale Hradec z vápna našel pouze náruč brankáře.

Poté opět Dudlák našel před bránou zcela volného Ondru, ale jeho střela nestřela letěla vedle tyče. Piškyho projektil málem otočil obránci nohu, po něm střílel Dudlák těsně nad.

Do konce zápasu zbývalo sedm minut a my vedli o dvě branky.

Co však přišlo potom, nelze nazvat jinak než totální kolaps.

Začalo to promáchnutím Záliva na hranici pokutového území, kdy mu neposedný míč skončil na ruce. Hráči Lhoty z nařízeného kopu dosáhli kontaktní branky a vycítili šanci. O dvě minuty později vhazovali hosté aut, míč přeplachtil celé hřiště, kde číhal hráč Rapotiny a tvrdým "koníčkem" překonal Lukeho Harta podruhé. Pohroma však neskončila. Za další dvě minuty se z třetího gólu, tentokrát hlavou z vhozeného autu radovali znovu a dokonali tím neuvěřitelný obrat.

Po závěrečném hvizdu naplno propukla jejich radost a my nevěřícně koukali jeden po druhém a vzpamatovávali jsme se ze šoku. Mám obavy, že nám tyto tři body můžou na konci sezóny hodně chybět a kvůli této prohře pro nás bude klíčové prakticky každé utkání, ke kterému do konce ligové soutěže nastoupíme.

Nezbývá než doufat, že se nám do týmu vrátí všichni marodi a hlavně konečně začneme proměňovat to velké množství šancí, které si v každém zápase vytvoříme.

Příspěvek vyšel v Úterý 17.9.2013 18:29 v kategorii Ročník 2013 a byl 1155x zobrazen.

Komentáře


[1] Dudlinho | 17.9.2013 20:52

[2] Hradec | 18.9.2013 18:08

Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013