FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FK Rudná - FC Šebetov 3:2

 | 8.4.2015


Ačkoliv jsme minulou sezónu skončili na nepostupovém čtvrtém místě, nakonec jsme se přece jenom o soutěž výše dostali. Sudice do nové sezóny neposkládaly dostatečný počet hráčů a FC MICROTEX Lomnice zvolila restart v Základní soutěži. Ze Sudic jsme do týmu získali potřebnou posilu do ofenzívy, šutéra Tomáše Přikryla. Do druhé ligy jsme doprovodili suveréna loňské sezóny FK Rudnou, TJ SOKOL Křetín a FC DYNAMO Čížovky.

Právě v Rudné nás čekal první letošní zápas. S domácími máme silně zápornou bilanci, ale paradoxně bývají venkovní zápasy vyrovnanější než zápasy na našem hřišti. Do Rudné jsme přijeli s pěti hráči na střídání.

Naše sestava byla Joe Luke Hart – John Záliv Terry, Ignacio Kaci Abate, Pišky, Pablo Lepec Zabaleta – Dudlíňu, Láďa Hradec Krejčí, Ondra de Jong, Toni Peťan Kroos – Tomáš Přikryl a Edgar Chosé Davids.

Začátek se nesl v opatrném duchu, pod heslem  “hlavně neudělat chybu“. Do šancí se týmy dostávaly sporadicky, fotbalověji ale působili domácí. Do první větší šance se dostal díky své rychlosti novic Tomáš, jeho pohotovou a tvrdou střelu z pravého křídla vykopl brankář domácích. Rudenští bez větších problémů sbírali naše nakopávané míče a sami postupem času získávali pevnou půdu pod nohama. Z druhé vlny několikrát zahrozili domácí obránci, Luke si však se všemi pokusy poradil a vytáhl i tutovou šanci z bezprostřední blízkosti. Bezgólovým stavem nakonec přeci jen pohnuli první hráči v zeleném. Brilantní akci na jeden dotek středem hřiště vyšachovali kompletně celý náš tým, narazili si i před prázdnou bránou a nakonec s odrazem o břevno otevřeli skóre, 0:1.

Odpověď si vzal na starost Peťan Kroosů. O pár minut později dostal aut od Dudlíňa a tvrdou střelou na bližší tyč vyrovnal, 1:1. Neuběhlo ani pět minut a Peťan potvrdil, že si přenesl svoji střeleckou formu z přáteláků i do sezóny. Svým druhým gólem, tentokrát po přihrávce Tomáše, poslal náš tým do vedení, 2:1.

To jsme bohužel do konce poločasu neudrželi. Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřistě hráči Rudné nezazmatkovali, následovala přímočará akce zakončená tvrdou střelou k tyči, Luke byl bezmocný, 2:2.

V druhém poločase se žádná přestřelka nekonala. Týmy si střídavě připravovaly šance a pološance, ale oba brankáři kralovali a ani jeden nechtěl dopustit změnu stavu. Lukemu dvakrát pomohla dobře postavená tyč, Kaciho nádhernou pumelici z dálky a Pablovu šanci z vápna pro změnu zpacifikoval domácí strážce branky. Časem na sebe bohužel veškerou pozornost strhnul rozhodčí, který ze zápasu pomalu ale jistě začal dělat bramboračku. Jednou zákrok posoudil jako skluz, podruhé ne, některé zákroky otočil, některé si vyloženě vymyslel. Ke cti domácím hráčům slouží to, že nám některé míče po odpískaných “faulech“ sami od sebe vrátili.

Vedení na svoji stranu nakonec strhli domácí a došlo k tomu opět za kontroverzních okolností. Střelu domácího hráče Luke ztlumil a míč se kutálel podél brankové čáry. U míče byl první Peťan, míč však v presu odkopl nešťastně přímo na nohu protihráče, číhajícímu na vápně. Po dorážce sice Luke skočil, při zákroku byl ale zasažen dalším domácím hráčem nohou do hlavy. Míč prošel až do sítě, 2:3.

Po zjištění, že rozhodčí branku uznává, do Lukeho vjel vztek a branku na protest opustil. Domácí se dušovali, že se našeho brankáře ani nedotkli, náš tým to viděl opačně. Je pochopitelné, že se na tuto situaci vytvořily dva názory, emoce dosáhly vrcholu a konec zápasu dochytával v naší bráně Pišky.

V posledních minutách jsme hráli prakticky bez obrany, ale v závěrečném tlaku se vyznamenal domácí brankář. Vytáhl hlavičku Tomáše i střelu Kaciho, ostatní náznaky zblokovali jeho spoluhráči.

 Je škoda, že se z vyrovnaného a bojovného utkání stala fraška, která vrhá stín na výhru domácích. Nutno podotknout, že byla Rudná lepší, vytvořila si více šancí, ale vítěznou branku dala neregulerně. Takové věci se však stávají, jsem přesvědčen, že to nebylo vinou rudenských hráčů, ale vinou rozhodčího, který prostě a jednoduše pískat neumí a z každého zápasu udělá dřív nebo později komedii na entou.

Náš brankář chytal finále poháru  i s vyraženým zubem a rozseklou tváří, v jednom zápase ho nezastavilo ani naštípnuté zápěstí. Přijde mi krajně nepravděpodobné, že by takhle reagoval, kdyby se ho nikdo nedotkl, ale to ať posoudí každý sám.

Rudná každopádně nemá zapotřebí vyhrávat takovým způsobem…

Příspěvek vyšel ve Středu 8.4.2015 20:42 v kategorii Ročník 2015 a byl 1181x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013