FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

FK Rudná - FC Šebetov 3:2

 | 25.8.2014


Po domácím vítězství nad posledními Šerkovicemi nás čekal výjezd na půdu prvního mančaftu tabulky, týmu FK Rudná. Sobotní termín nám z důvodu mnoha absencí nevyhovoval a tak jsme domácí poprosili o přeložení na některý den v týdnu. Okamžitě jsme se shodli na středě a podvečerní šesté hodině.
Do Rudné jsme přijeli se třemi hráči na střídání a i domácí se sešli v hojném počtu.
Naše sestava Joe Luke Hart - Kaci Abate, Pišky, Zálivovičník - záloha Hradec Krejčí, Pablo Lepec Zabaleta, Dudlíňu - útok Chosé a de Jong.
S Rudnou jsme jaktěživ nezažili lehký zápas a hned po rozehrání nám bylo jasné, že to bude opět boj až do konce. Hrálo se vyrovnané utkání, v úvodu dominovaly zvláště obranné šiky obou mužstev. Ke střelám docházelo spíše zdálky, se kterými brankáři neměli více práce. Zápas se nehrál v rukavičkách, což hned po pár minutách odnesl Pablo úderem v hlavičkovém souboji. Během zápasu mu tvář otekla a v současnosti má po okem solidní "móňo"  :D
Tento zákrok byl ale nešťastný a nechtěný, hrál se sice fyzicky náročný zápas, ale ve férovém duchu.
Zhruba po čtvrthodině se poprvé měnil stav a skóre jsme otevřeli my. Paradoxně v době, kdy se domácí nadechovali k náporu a poslední minuty nás přehrávali. Pišky se z obrany vydal dopředu, na půli hřiště vybojoval míč, podstoupil dva vítězné souboje a zhruba z deseti metrů zamířil přesně k tyči. Pišky ukázal svoji novou tvář  :D
Pokud jsme si mysleli, že tím otupíme tlak Rudné, spletli jsme se. Domácí se do nás zakousli a Lukemu začínalo být v bráně čím dál větší horko. Hráčům Rudné se ale lepila smůla na kopačky a nadějné střely nebo brejky kazili s neuvěřitelnou lehkostí. K tomu všemu měli ještě kopec smůly, která vyvrcholila jejich přímým kopem. Po rozehrání následovala dělovka, která skončila na tyči a po brankové čáře míč zamířil do autu…
Nakonec se ale domácí dočkali. Do střely domácího hráče, která letěla mimo, strčil instinktivně nohu Abate a po nešťastné teči do protipohybu Lukeho se začínalo odznovu. Do konce poločasu už se skóre nezměnilo, i když k tomu domácí několik šancí měli.
Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než do prvního, ale z platonického tlaku jsme nevykouzlili vůbec nic. Hráči Rudné se probrali až po šanci Ondry, který opět lítal po hřišti jako nadopovaný  :)
Vedení na svoji stranu Rudná překlopila po nedůrazném odkopu z obrany. Míč se během pár vteřin vrátil před bránu a tentokrát už výborný Luke kapituloval. Neuběhlo ani pět minut a domácí odskočili o dvě branky. Po faulu na naší polovině jsme se ke své brance vraceli jako unavené procesí. Toho rudenští využili k rychlé rozehrávce a na rozhozenou obranu postupovala hned čtveřice hráčů. Jedna nahrávka, druhá, třetí, následovala střela do prázdné a posun skóre na 3:1. Od této chvíle na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, to domácí. Na Lukeho se valil jeden útok za druhým a jenom veliké štěstí a zbrklost domácích při zakončování nás uchránilo před debaklem. Kdyby během deseti minut bylo skóre 7:1 pro domácí, nikdo by se nedivil.
Od začátku zápasu jsme měli problémy se zakládáním útoků. Nákopy či výhozy na naše spoluhráče bez problému sbírali domácí kladiváři z obrany a sotva se naši obránci zbavili míče, během pár vteřin u nich byl znovu.
Tento nákop se nám povedl při největším tlaku Rudné, ale Chosého tvrdou střelu fantastickým zákrokem vyrazil domácí brankář. Tato šance a Chosého zarputilost v útoku jako by otočila myšlení našeho týmu a my najednou zjistili, že to jde. Už za minutu se do autového vhazování nádherně položil Zálivičník a pumelicí k tyči nastartoval náš závěrečný nápor. Ondru po samostatném průniku opět skvělým zákrokem vychytal gólman, Dudlíňu mířil do tyče, o chvíli později nechal opět vyniknout domácího brankáře. Brankovou konstrukci trefil o chvilku později i Chosé, poté minul z levé strany úplně prázdnou bránu. Po Ondrově střele míč poskakoval po brankové čáře, ale vyrovnat nám prostě nebylo přáno.
Zápas vyhráli domácí a mílovými kroky tak míří za postupem. Chtěl bych jim tímto ještě jednou moc poděkovat za ochotu přeložit zápas. Byla to rychlá a maximálně vstřícná domluva ze strany domácích. Takhle by to mělo vypadat  ;)
My jsme po tomto zápase opět namočeni v sestupových vodách a už další domácí zápas proti Lhotě Rapotině bude jeden z klíčových pro zbytek sezóny…

Příspěvek vyšel v Pondělí 25.8.2014 18:45 v kategorii Ročník 2014 a byl 997x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013