FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

Pohár: FC Šebetov - FC Žďárná 2:1

 | 2.5.2015


V druhém kole poháru jsme hostili Žďárnou, soupeře, kterého máme i v tabulce naší soutěže. Hosté přijeli se sestavou „akorát“, během prvního poločasu jim ještě jeden spoluhráč dojel. My jsme se sešli s třemi hráči na střídání, bohužel jsme opět řešili absenci několika ofenzivních opor. K absentérům se přidal i čerstvý marod Kaci Abate, který tak přerušil svoji sérii zápasů bez vynechání, která trvala skoro tři sezóny. Holt čarodějnický morybundus…

Sestava Joe Luke Hart – Pišky, John Záliv Terry, Toni Peťan Kroos – Láďa Hradec Krejčí, Dudlíňu, Pablo Lepec Zabaleta – Edgar Chosé Davids a Karim Roman Benzema.

Místo toho, abychom na Žďárnou vletěli a vytvořili si co nejdříve náskok, přizpůsobili jsme se úsporné hře hostů a v prvních několika minutách byl k vidění nudný zápas. Nezajímavý zápas nastartovala až Dudlíňova tyč po rozehrání rohového kopu a samostatný nájezd nájezd Pabla, který Lepec zakončil bombou vedle tyče. Na druhé straně se vyznamenal Luke po umístěné střele k tyči. Další příležitost na naší straně nezakončil Chosé a tak přišel trest na druhé straně. Nakopnutý míč z obrany spadl do nejhoršího místa pro Lukeho, lehce za vápno. Hradec, který měl protihráče na starosti, se na poslední chvíli sehnul a hostující hráč jemnou tečí míče poslal Žďárnou do vedení, 0:1.

Naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat. Pablo postupoval středem hřiště a tvrdou střelou k tyči opět nastolil remízový stav, 1:1. V poslední minutě zápasu šel sám na brankáře Karim, ale jeho pokus o obstřel mu vůbec nevyšel a brankář hostí mu střelu zneškodnil.

V druhém poločase jsme měli více ze hry my, mohlo za to i to, že hosté točili pouze jednoho hráče a během zápasu se u soupeře dostavily i nějaké zdravotní problémy. Oč se hosté více bránili, o to nebezpečnější byly jejich ojedinělé příležitosti, ke kterým docházelo po našich chybách v rozehrávce. Třikrát nás bravurními zákroky zachránil Luke, až důrazný zmrdunk od Toniho Kroose tým probral. Záliv krásným utaženým nártem po náběhu z druhé vlny nechal vyniknout brankářem, Kroosova roura po rohovém kopu letěla těsně vedle, stejně jako Romanova pohotová rána z pravého křídla. Už už se schylovalo k prodloužení, ale v poslednmí minutě po pravém křídle pláchnul Hradec, obehrál i posledního hráče a před prázdnou bránou našel Dudlíňa, který v poslední možné chvíli zajistil postup našemu týmu,2:1.

Hosté si za sympatický výkon s minimem hráčů zaslouží uznání, byl to absolutně pohodový zápas bez zákeřností, přiznávání tečí, vracením míčů, celý zápas se hrál v duchu fair play. Stejně jako v posledním ligovém zápase nám pomohlo to, že jsme měli více hráčů do hry a s přibývajícími minutami jsme měli výhodu větších fyzických sil. Mít žďárná o dva tři hráče víc, na nás postup bych si po takovém výkonu příliš nevsadil.

Postupem do třetího kola jsme si na sebe upletli bič, příští pátek totiž přivítáme fenomén posledních sezón na okrese, tým LPP Lhota u Lysic. Myslím si, že cokoliv pod deset inkasovaných branek můžeme brát jako velký úspěch. Přijďte se podívat na to, jak se hraje malá kopaná na té nejšpičkovější úrovni…

Příspěvek vyšel v Sobotu 2.5.2015 22:45 v kategorii Ročník 2015 a byl 1602x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013