FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

SOKOL Lhota Rapotina - FC Šebetov 4:1

| 10.5.2014

Třetí kolo bylo ve znamení našeho "oblíbeného" dopoledního výjezdu do Lhoty Rapotiny. Bylo veliké štěstí, že jsme ráno přesvědčili Paťu a i když měl svůj program, rozhodl se nám pomoci.
Oproti poslednímu výjezdu do Lhoty jsme jeli kupodivu všichni střízliví, vyspaní, sluníčko svítilo, no prostě idylka. S dvěma hráči na střídání jsme si na rapotinském malém hřišti věřili a po dvou nevýrazných kolech jsme chtěli naplno bodovat.
Sestava byla Johnny - Kaci, De Jong, Pablo Zabaleta - Hradec, Dudlinho, Paťa - Chosé.
Se Lhotou se vždy hrál útočný a otevřený fotbal bez větších faulů a takový zápas byl k vidění i tentokrát. Domácí měli na střídání pouze jednoho hráče, do brány si navíc stoupl jejich stabilní obránce, což byl rozhodující tah celého utkání. Ale hezky popořadě.
Od první minuty jsme se vrhli do útočení, drtivou většinu akcí si vzal na starost Paťa a vytrvale roztáčel naše útočné rejdy. Naše krásné kombinace bohužel končily buď střelou vedle, nepřesnou finální přihrávkou či zbytečným dotekem navíc. Domácí se spokojili s nakopávanými míči od brankáře, o které se vepředu rvali s našimi obránci.
V prvních patnácti minutách jsme pouze rozchytali domácího brankáře, abychom v následujících okamžicích díky naší nedůsledné hře zažili hrůzostašnou desetiminutovku.
Vše nastartovalo zbytečné zpracovávání v našem vápně místo důrazného odkopu. První střela, dorážka, 1:0. Špatná rozehrávka od brány, ztráta míče, střela, trma vrma, dorážka, 2:0. Přímý kop, zeď ze tří hráčů, technická střela kolem zdi, 3:0. Autové vhazování, hlavička na zadní tyči, 4:0.
Děs běs, absolutně zbytečné obdržené branky, neskutečná efektivita domácích, kteří dali čtyři branky z pěti, možná šesti pokusů.
Tyto branky však nepadají na vrub pouze obráncům a brankáři, chybělo doplnění ze záložní řady, zdvojení, čisté odebrání míče a následný útok.
A to jsme domácímu rozhodčímu ještě děkovali za to, že z dalšího brejku nevyloučil našeho brankáře, který evidentně mimo vápno vyškrábl balón při snaze o jeho obhození. Z naprosto jasné červené karty byla naštěstí jenom žlutá.
V probíhajících těžkých chvílích přijel zraněním zdravotně indisponovaný Záliv s Liborinhem a Gozo s Renčou jakožto fanoušci, kteří se přidali k osamocené Terce a nás ta nečekaná návštěva vybičovala k trvalému dobývání domácí branky. Do konce poločasu jsme soutěžili, kdo zahodí větší loženku, zúčastnili se prakticky všichni a po De Jongově zvonkohře do břevna rozhodčí ukončil první půli.
Jestli jsme v první půli byli lepším týmem, v druhém jsme naprosto dominovali. Domácí záskok v bráně však předváděl výkon jako Hašan v Buffalu, gólmanským stylem připomínající něco mezi fotbalem, hokejem a capoeirou nás doháněl k šílenství. Odčaroval ho až Paťa, který na hřiští létal jako zamlada a byl naším nejlepším hráčem. Byla to pohříchu jediná střela, která si našla cestu za fakíra v domácí svatyni. Nadále jsme hráli hru "kdo ze sebe udělá před brankářem větší kopyto", vítězem byli všichni bez rozdílu.
Výsledek absolutně neodpovídá předváděné hře, my však nejsme schopni trefit ze dvou kroků otevřená vrata od stodoly. Domácí nám dali neskutečnou lekci z efektivity, dokonale se přizpůsobili situaci s malým počtem hráčů a díky maximálnímu nasazení brali tři body. Chtěl bych jim poděkovat, navzdory neoblíbené neděli se hrát super zápas, slušný, férový a obrovskou pochvalu si zaslouží rozhodčí, který předvedl prvotřídní výkon.
V sobotu doma musíme vyhrát nad Dolní Lhotou, jinak budeme opět od začátku bojovat o udržení ve třetí lize…

Příspěvek vyšel v Sobotu 10.5.2014 09:25 v kategorii Ročník 2014 a byl 656x zobrazen.