FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

Stb Jabloňany - FC Šebetov 4:1

 | 26.8.2013


V třináctém kole jsme zavítali do Jabloňan, kde nás čekal první tým tabulky, místní Stb.

Ze starších a zkušených hráčů se omluvili skoro všichni. Dačka, Gottland, Paťa, Brda i Dudlák.

Pro náš mladý kádr to byl zápas, kde můžeme nabrat zkušenosti a maximálně překvapit.

Bránu strážil Johnny, do obrany si stoupnul Záliv, Pišky, Luke a Hradec, v záloze operoval Samic Bruce Alves, Pablo Lepec Zabaleta a Ondra de Jong a do útoku se vysunul Ignacio Kaci Abate.

Do Jabloňan přijela i početná skupinka fanoušků a od začátku sledovali vyrovnaný zápas. Domácí zakládali akce převážně výkopy od brankáře, my to zkoušeli po zemi od obránců. Naše mladé pušky se domácích nezalekly a od začátku si vytvořily velké množství šancí. Ondra střílel vedle, Hradec o chvíli později také. Samic po exkluzivní nahrávce od Lukeho překopl prázdnou bránu ze dvou metrů a ze sektoru hostů se nesly pokřiky "Jako Jiráček". Pablo se dostal na pravé straně sám před brankáře, ale střílel pouze do něj. Zálivovi před prázdnou bránou chybělo snad deset centimetrů. Domácí zahrozili několika rychlými kontry, Johnny ale všechny s přehledem zlikvidoval. Slabší chvilku si vybral o chvíli později. Domácí z pravé strany vhazovali aut. Míč přeletěl celé pokutové území, kde na něj čekal hráč domácích. Nepříliš umístěnou a tvrdou střelou překvapil všechny, včetně Johnnyho. Za tři minuty přišla nádherná kombinace domácích útočníků, kteří si v plném běhu čtyřikrát vyměnili míč, totálně rozvrátili naši obranu a na přesné zakončení neměl Johnny nárok.

Na naši straně zkoušel odpovědět Kaci, jeho pumelice z dálky prosvištěla nad šibenicí, těsně vedle letěl i přímý kop Piškyho. Zálivovu střelu zblokoval obránce, na druhé straně po dalších brejku domácích krotil Johnny míč až na brankové čáře. Branku jsme vstřelili po nenápadné akci, kdy Hradec milimetrovým centrem z poloviny hřiště oslovil Ondru a ten, jak mu to tam nepadá nohou, vymetl šibenici hlavou. Do poločasu se výsledek nezměnil a my i přes větší počet šancí prohrávali o jeden gól.

Hned na začátku druhého poločasu se Ondra skvěle uvolnil, ale jeho tvrdou střelu zastavila tyč. Během deseti minut se snad každý z našeho týmu pokusil vstřelit branku, ale málokomu šla střela mezi tři tyče.

Domácí v druhém poločase zvýšili obrátky a nám neustálým útočením docházely síly. Několik ošemetných situací ještě vyřešil Johnny, ale přišel špatný odkop po standartce domácích, míč se dostal k domácímu hráči a ten přesnou střelou k tyči zvýšil vedení na 3:1 pro Jabloňany.

Z posledních sil jsme se vrhli do útoku, ale výsledkem byla pouze střela vedle od Hradce, spojnice Bruce Samice a poslední naši šanci vyřešili domácí faulem na Kaciho na hranici pokutového území.

Posledních deset minut jsme absolutně nezvládli a domácí si chodili vesele do přečíslení. Jenom díky Johnnymu a nepřesné mušce domácích jsme si neodvezli rychtu. Konečnou podobu skóre daly Jabloňany z další standartní situace, tentokrát z rohu. Jemnou tečí před Johnnym se o to postaral domácí útočník.

Nechci, aby to vyznělo tak, že každého soupeře meleme a nakonec prohrajeme. Pravdou je, že šancí máme každý zápas hromadu, ale celý tým se trápí s proměňováním. Mít jednoho kovaného šutéra, byli bychom v klidném středu tabulky. Nezbývá nic jiného, než zabrat v dalším zápase, kdy hostíme poslední tým tabulky. Naštěstí se nám vrátí zkušení hráči a s nimi bychom měli být o dost silnější.

Na závěr chci oznámit, že hvězdy zápasu už se udělovat nebudou, nesetkalo se to s pochopením některých spoluhráčů. Děkuji za pochopení.

Příspěvek vyšel v Pondělí 26.8.2013 19:25 v kategorii Ročník 2013 a byl 970x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013