FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

TJ SOKOL Křetín - FC Šebetov 5:1

 | 29.5.2014


Ve středu jsme vyrazili do Křetína, dohrát zápas pátého kola, který byl kvůli špatnému počasí odložen. Prvotní obavy o tom, kolik nás vůbec uprostřed týdne pojede, se začaly pomalu rozptylovat. Nakonec nás vyjelo deset, jel s námi i RvP a Libor, který se do týmu vrátil po dlouhé době.
Sestava : Joe Luke Hart - Kaci Abate, Pišky, Pablo Lepec Zabaleta - Dudlinho, Ondra de Jong, Hradec Krejčí, Paťa - Libor a RvP.
Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu nahoru dolů, útoky se střídaly na obou stranách a veliké množství fanoušků, kteří na toto utkání dorazilo, se muselo bavit. Lukeho protáhlo několik nebezpečných pokusů, za nás odpověděl Dudlák po narážečce s Hradcem, ale z úhlu nedokázal domácího brankáře prostřelit. První branka utkání padla po naší zbytečné ztrátě na půli hřiště. Domácí se okamžitě ve třech hnali na Kaciho s Hradcem, hráč Křetína perfektně načasoval přihrávku za obranu a osamocený hráč střílel z levé strany zcela osamocen. I s touto loženkou si Luke napoprvé poradil, míč se však od tyče dostal na brankovou čáru a dobíhající hráč domácích toto proměnit prostě musel.
K vyrovnání nám pomohl faul domácích blízko jejich vápna. Hradec rozehrál doprava na Dudlinha a ten našel střílenou přihrávkou RvP. Do souboje se přimotal ještě obránce Křetína, branka byla možná vlastní, ale my ji nechali připsat Ričmondovi von Paličovi.
Nadále se hrál otevřený zápas, Patrikovu střelu do šibenice vytáhl brankář, po patičce Libora se vlevo ocitl de Jong zcela sám před brankářem, byl však příliš blízko a neměl už moc místa na jeho prostřelení. Domácí, kteří měli po celý zápas lepší pohyb a útočili nebezpečně po křídlech, odpověděli dvěma závary, u kterých už všichni viděli balón v naší síti. Ten se tam ocitl po zcela nenápadné akci. Autové vhazování z půli hřiště přiletělo až do vápna, hráč domácích hlavičkoval nazdařbůh za sebe a dokonalou svící přehodil našeho brankáře, který šel, možná předčasně, do souboje míč vyboxovat.
Tento nešťastný gól nás však nezlomil. Liborovu krásnou ránu do šibenice zastavil robinzovádou domácí brankář, Kaci si o chvíli později ztlumil odražený míč na prsou a střelou z první olízl šibenici zvenčí. Nájezd dvou na jednoho a posléze dvou na brankáře jsme zazdili špatnou přihrávkou. Po tomto vzepjetí se o slovo přihlásili opět domácí a svoji rotací v útoku nás prakticky až do konce poločasu nepustili do vážnější příležitosti. Skvělé a rychlé kombinace Křetína s vypětím všech zbývajících sil odvracel celý tým s Lukem v zádech. Udeřilo opět z nevýrazné akce, kdy se domácí hráč nedokázal v prvním souboji prosadit proti výborně hrajícímu de Jongovi. Postupoval však dál s míčem u nohy proti němu, nedokázal si ho však rozpohybovat a proto vystřelil. Došlo k teči o de Jongovu nohu a balón zamířil do protipohybu Lukeho. I přes to ho Luke dokázal tečovat, ale jen do tyče a ta ani napodruhé nespolupracovala a míč se od ní dokutálel až za čáru. Poločas skončil výsledkem 3:1 pro domácí.
Druhý poločas byl kopií toho prvního. Hra nahoru dolů, domácí nám zle zatápěli rychlými kontry a my hořeli v proměňování šancí. Liborova střela do šibenice umožnila proletět se strážci domácí svatyně, několik velice nadějných brejků jsme totálně zazdili katastrofální finální přihrávkou. Domácím stačilo čekat na naše chyby a dočkali se asi po čtvrt hodině. Kolmici do úniku domácí útočník nezachytil a balón tak mířil k Lukemu. Hráč Křetína však souboj nevypustil a dál běžel za míčem, u kterého byl Luke o dvě, tři vteřiny dříve. Při snaze o odkop však míč netrefil a po jeho promáchnutí na domácího hráče zívala zcela prázdná brána. Domácí tým se tím dostal velice lacino do trháku 4:1. Pablova snaha o odvrácení míče po sprintu přes celé hřistě už byla zbytečná…
V poslední čtvrthodině jsme se snažili alespoň o gólovou korekci utkání. Po naši nejhezčí akci na jeden dotek se po ose de Jong - Dudlinho - Patrik ocitl v šanci Libor. Skvělým prvním dotekem si míč zpracoval a zcela sám před brankářem vsadil vše na razanci. Míč po jeho pumelici přeletěl bránu, cestou pokácel pár vzrostlých stromů, zmizel za dalekým horizontem směr vodní nádrž Křetínka, kde ještě potopil výletní pramici.
Střela Hradce z levé strany skončila na boční síti, Patrikovi dvakrát zblokoval střelu poslední obránce. Hradec poté předložil z levého křídla krásný přízemní míč Liborovi, ale ten se nevymanil ze střelecké smůly a prakticky ani nezakončil. Proto se Libor na konci zápasu proměnil v nahrávače a z nepřímeho kopu po faulu na jeho osobu našel na vápně volného Dudlinha, Ten však nenavázal na asistenci u prvního gólu a další kanadský bod v podobě branky nepřidal. Poslední akci měli na svědomí domácí, kdy po vyšachování celého našeho týmu střílel do opuštěné branky hráč křetína. Rukou míč ve vápně zastavil náš obránce a na řadě byla penalta. Tu si v exibičním duchu proměnil domácí brankář a uzavřel skóre tohoto zápasu na konečných 5:1.
Utkání by na konci slušelo skóre spíš 8:6 nebo 9:7. Domácí byli lepším týmem, vyhráli po zásluze a podle mě ještě zasáhnou do bojů o postup. U nich se body budou získávat jenom těžko. Výborný, jeden z nejlepších výkonů, co jsem v posledních třech sezónách viděl, předvedl domácí rozhodčí. Fanoušci fandili slušně a bez urážek, v kombinaci s parádním zázemím by si Křetín zasloužil druhou ligu.
My se musíme zamyslet, jestli má smysl hrát otevřený fotbal hezký pro diváky, ale bez bodového úspěchu nebo hrát beton, vyrážet do brejků a pokusit se tak posbírat body, které nám teď tolik chybí.

Příspěvek vyšel ve Čtvrtek 29.5.2014 11:59 v kategorii Ročník 2014 a byl 6063x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013