FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

TJ SOKOL Lhota Rapotina - FC Šebetov 3:3

 | 13.5.2013


Deštivé nedělní dopoledne nás zastihlo na promáčeném hřišti ve Lhotě Rapotině.

Protože propršela i celá sobota, měli jsme obavy, jestli se naše utkání vůbec odehraje.

Domácí však odvedli hromadu práce a hřiště bylo až na pár kaluží v dobrém stavu.

I když nedělní zápasy zrovna nemilujeme, sešli jsme se v hojném počtu.

Omluven byl pouze Pišky a Paťa, dva lidi jsme budili před srazem a Johnny, který měl tentokrát chytat, byl v kómatu a nezvěstný.

Přesto jsme naplnili dvě auta a do Lhoty dorazili se čtyřmi lidmi na střídání. Domácí na tom byli stejně, byl očekáván vyrovnaný souboj.

Naše nedělní sestava byla : v bráně Luke Hart - obrana Ignacio Kaci Abate, Filippe Brda Lahm, Franco Záliv Baresi a Dani Samic Alves - záloha Ondra de Jong, Láďa Hradec Krejčí, Pablo Lepec Zabaleta, Dudlinho - a v útoku Gottland.

I když to v naší šatně po chvíli voňelo jako v palírně a půlka týmu byla po těžkým, hrál se pěkný fotbal, nahoru dolů. U domácích zlobil hlavně Jirka Janíček, jeden z nejlepších hráčů třetí ligy. Ten také otevřel skóre.

Po našem faulu se postavil k míči, obstřelil zeď a poslal domácí do vedení. Jestli byla na vině špatně postavená zeď nebo jeho technická výjimečnost, kdo ví.

Odpovědí bylo sólo Hradce, nahrávka Kacimu, ten byl však moc blízko brankáři a neměl už čas pořádně zakončit. Pabla v další příležitosti na pravé straně zradilo zpracování, Gottlandův koníček vytáhl brankář.

Až se na to nemohl Hradec dívat. U levého praporku vybojoval míč, na pětníku oklamal dva hráče a pohotovou umístěnou střelou na zadní tyč srovnal. Byla to ukázka geniality a pohotovosti, Hradcovi dala tato povedená akce křídla a nadále se cpal do koncovky. Jeho střelu z dálky pod břevno brankář vytáhl, po prosmýknutí Samica vypálil ve vyložené příležitosti vedle.

Domácí byli taky nebezpeční, nejednu ošemetnou situaci v průběhu první půle musel řešit Luke.

Po dvaceti minutách hry si připomněli souhru z dorostu Samic a Ondra. De Jong zatáhl na levé straně míč a excelentní přihrávkou oslovil Alvese. Ten však, zřejmě kvůli dozvuku předešlé probdělé noci, míč metr před bránou místo střely stopnul či co. Zatím, co se celá naše střídačka držela nevěřícně za hlavu, Ondra v nastálém zmatku nastřelil míčem ruku domácího hráče. Výsledkem byla žlutá karta domácímu obránci a pokutový kop pro náš tým. Míč si vzal Kaci Abate a penaltu velmi jistě proměnil.

Nadále jsme kontrolovali hru. Pablo místo střely volil zpracování a o příležitost přišel, Samicova rána mířila vedle. Když už jsme byli myšlenkami v kabině, opět se připomněl Jirka Janíček. S balónem u nohy sběhl ze středu hřiště na pravo a schovanou střelou za obráncem překvapil úplně všechny.

Poločas skončil 2:2.

Druhý poločas pro nás začal katastrofálně. Neuběhlo ani pět minut a Abate propadl v souboji o nakopnutý míč. Útočník domácích se zorientoval dřív, skákavý míč dostihl a přesnou ránou ke vzdálenější tyči překlopil vedení opět na stranu domácích.

Náš tým se ale nepoložil. Souhra Pablo - Samic byla exluzivní, robinzonáda hostujícího brankáře brilantní. Dudlinhovu technickou střelu pod břevno brankář vyrazil, poté Hradec střelou z bezprostřední blízkosti nastřelil opět gólmana. Pak se Hradec změnil v nahrávače a vybídl Samica. Ani ten však neuspěl.

Srovnání nám přinesl až nepřímý kop. Hradec ho rozehrál na Abateho a ten dělovkou k levé tyči napravil své předchozí zaváhání.

Nutno napsat, že domácí zlobili také. Měli obrovské množství standartních situací, zejména po faulech na Jirku Janíčka. Naštěstí se už z žádné neurodilo a když na konci neproměnil samostatný únik Brda Lahm, skončil zápas remízou.

Hráčem zápasu bych určil Abateho za jeho dvě branky a dohrání zápasu i s vyvrknutým kotníkem.

Opět musím vyzdvihnout výkon domácího rozhodčího. Zápas vedl s citem, netoleroval žádné držení ( dopláceli jsme na to hlavně my, proto tento náš nešvar musíme co nejdřív odstranit ), ponechával výhody a díky své přirozené autoritě udělal ze zápasu opravdovou zábavu. Jenom víc takových rozhodčích.

Domácím bych chtěl poděkovat za to, že nám uschovali náš zapomenutý obstřik, bylo to hezké a fair gesto, stejně jako jejich pojetí zápasu  ;)

Náš tým se pomalu ale jistě stává remízovým králem třetí ligy. Je velká škoda, že se neboduje i to, kolik má tým promile. Po neděli bychom nasadili vysokou laťku, ty nedělní zápasy jsou prostě zlo. I přes to si dovolím tvrdit, že to byl náš nejlepší výkon sezóny.

S naším hlavním webmasterem jsem domluvený na vytvoření soupisky, včetně mnoha informací ke každému hráči. Za tři týdny by to mělo být hotové, tak se těšte.

Ještě trochu informací na konec - nejproduktivnější hráči po pěti odehraných kolech -

 HRADEC - 3+1

 KACI      - 2+2

 PATRIK  - 0+3

 LEPEC A DAČKA  - 2+0

 BRDA     - 1+1

 SAMIC, ONDRA A DUDLÁK  - 1+0

 PEŤAN  -  0+1

Příspěvek vyšel v Pondělí 13.5.2013 19:11 v kategorii Ročník 2013 a byl 1183x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013