FC Šebetov
Stránky oddílu malé kopané v Šebetově

TORPÉDA Vážany - FC Šebetov 5:2

 | 21.5.2015


Po páteční pohárové prohře s Lhotou jsme se v sobotu přesunuli do nedalekých Vážan. S Vážany, které se vyhřívaly na špičce tabulky, jsou to vždy zápasy jako řemen, společně se Světlou jsou to derby jak se patří.

Tým zůstal po pátečním špíle pohromadě, jediná změna byla v tom, že pískal Hradec, místo něj se v týmu objevil Ondra de Jong.

Sestava Joe Luke Hart - Pišky, Ignacio Kaci Abate, Philipp Brda Lahm, John Záliv Terry, Toni Peťan Kroos - Ondra de Jong, Pablo Lepec Zabaleta, Dudlíňu, Tomáš Přikryl - Edgar Chosé Davids a Karim Roman Benzema.

Hrál se svižný zápas, se šancemi na obou stranách. Zatímco akce domácích končily vesměs před vápnem, naše rychlé kontry byly zakončené i nebezpečnými střelami. V bráně domácích však čaroval Viky a potvrdil tak, že se ve vzájemných zápasech stává naší noční můrou. Nepřišel si na něj Roman, Tomáš ani Dudlíňu.

Vážanům stačilo trpělivě čekat na svoji příležitost a dočkaly se po zkratu Piškyho, který v roli posledního hráče místo odehrání na jistotu zvolil malou domů. Tu zahrál bohužel slabě a přímo do běhu domácímu hráči. Ten Lukeho bezpečně překonal a poslal tak svůj tým do vedení, 0:1. Aby se to nepletlo, o pár minut později jsme trestuhodně nepokryli hráče po autovém vhazování a hráč Vážan tvrdou hlavičkou z bezprostřední blízkosti navýšil vedení, 0:2.

Tyto laciné branky tým Vážan uklidnily a nás srazily hodně dolů. Náš prapor pozvedl Karim, jehož střelu pravou nohou dokázal Viky vykopnout, ale na dorážku pro změnu levou nohou přímo pod víko dosáhnout nemohl, 1:2. Do konce poločasu už se pouze činili oba gólmani, za svá záda až do hvizdu rámující první půli nepustili jediný míč.

Druhý poločas probíhal podobně jako první, naši snahu o vyrovnání však pohřbila další obrovská hrubice. Při vhazování autu domácími u našeho vápna náš obránce nesmyslně střídal a než byl vystřídán, opuštěný hráč dokázal vstřelit třetí gól Vážan, 1:3.

Byla to voda na mlýn domácímu týmu. Stačilo jim hrát z obrany na rychlé brejky, zatímco my jsme marně dobývali svatyni Vážan. Dlouho se nám to nedařilo, až dostal míč za obranu Chosé, který nezpanikařil a i když si od půlky hřiště nesl na zádech domácího hráče, dokázal zamířit přesně k tyči a snížit na rozdíl jediné branky, 2:3.

Místo toho, abychom z pokračujícího tlaku vytěžili vyrovnání, z další šance Vážan jsme opět inkasovali. Nechali jsme lacině projít hráče až před Lukeho a dělovka vyslaná z jeho kopačky málem zlomila zadní tyč umístěnou za břevnem, 2:4.

Z této rány už jsme se nevzpamatovali a do konce zápasu jsme inkasovali ještě jednou, kdy jsme nechali domácí hráče dorážet tak dlouho, dokud se míč netřepotal v naší síti, 2:5.

Výsledek neodráží předváděnou hru, ale domácí jsou až zabijácky efektivní a ze svých osmi šancí dokážou vstřelit pět branek. My se jako vždy v proměňování šancí šíleně trápíme a místo deseti branek jsme rádi za dvě.

Vážany vyhrály po férovém boji a jejich fantastickému vstupu do druhé ligy můžeme jenom upřímně pogratulovat.

Příspěvek vyšel ve Čtvrtek 21.5.2015 19:19 v kategorii Ročník 2015 a byl 1575x zobrazen.

Komentáře


Přidejte svůj komentář

Přidej komentář

Příspěvky

Vyhledávání

Odkazy

Nejčtenější příspěvky

Poslední příspěvky

FC Šebetov | Stránky oddílu malé kopané v Šebetově. (c) Michal Horák 2013